Latvijas Reitingi

Sākumskolā decembrī risinājās 2 angļu pasākumi

    Decembris Ziemeļvalstu ģimnāzijā ir laiks, kad trešo klašu skolēni ne tikai bauda ziemas priekus, bet arī gatavojas dzejoļu konkursam par ziemu. Ziemīgie dzejoļi par sniegavīru, kam zaķis apēd garšīgo burkāna degunu un kas izkūst, kad tiek ienests istabā, par sniegpārslām, kas daiļo laukus un pilsētas, par lāstekām, kas vizuļo skopajā ziemas saulītē,- tas viss priecēja klausītājus - gan bērnus, gan skolotājus. Paldies katram, kurš centīgi gatavojās šim sākumskolas tradicionālajam pasākumam!

    Savukārt otrklasnieki īpašu vērību veltīja savam mīļākajam ēdienam, zīmējot, krāsojot un līmējot to uz papīra šķīvīša. Kopā sanāca īsta garšu buķete, kas, iespējams, kādam dos ierosmi vēlēties nogaršot vēl nebaudītu ēdienu.

Apsveicam 3.c klases skolnieku Ričardu Jēkabsonu

    Apsveicam 3.c klases skolnieku Ričardu Jēkabsonu ar iegūto 3. vietu vietu Rīgas 40. vidusskolas organizētajā 5. atklātajā matemātikas konkursā 3. klasēm! Paldies skolotājai Dace Vāgenmeisterei par ieguldīto darbu!

Zinīšu svētki 1. klasēm

Rīgas vokālistu un angļu valodas konkursā "Singlish" panākumi ZVĢ 3. klasēm

    Sākumskolas skolēni piedalās dažādos konkursos. Attālināti notika Rīgas vokālistu un angļu valodas konkurss "Singlish". Konkurss deva iespēju
    3. klašu skolēniem apliecināt sevi mūzikā, izmantojot zināšanas un prasmes, kas iegūtas, apgūstot angļu valodu. 3. klases skolēni šajā konkursā
    ieguva augstus apbalvojumus – THE FIRST PRIZE 3.a klases skolniecei Jūlei Ansonei, apbalvojumus Original performance saņēma
    Veronika Dombrovska 3.c klase un Kids choice kategorijā - Viktorija Savicka 3.c klase. Apsveicam!

Rīgas starpskolu sacensībās šahā 1. vieta ZVĢ

    Man ir tas prieks ziņot, ka Rīgas starpskolu sacensībās šahā 2009. gadā dzimušo un jaunākā grupā, mūsu meitenes Marija Kuzņecova un Naomi Maklakova
    godam aizstāvēja Ziemeļvalstu ģimnāziju atkal izcīnot 1. vietu, skolai pienākas kauss un diploms.

    

Sacensību rezultāti

    Ziemeļvalstu ģimnāzijas bērnu zīmējumi grāmatā "Mans bērnības stāsts"

    13. un 14. decembrī VISI Ziemeļvalstu ģimnāzijas 1.-4. klašu skolotāji piedalījās profesionālās kompetences pilnveides vispārējās mācībās "Starpdisciplinārās pieejas ieviešana pedagoga darbā: no teorijas līdz praksei" projekta "Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču" ietvaros.

    Sveicam Naomi Maklakovu un Mariju Kuzņecovu. Meitenes izcīnīja 1. vietu Rīgas pilsētas starpskolu sacensībās šahā.

Viktorīna "Mana Latvija" 4. klasēm

    Latvija - tā ir mūsu zeme,
    Mūsu dzimtene un mājas,
    Mūsu lepnums, mūsu dziesmas,
    Mūsu cilvēki un mūsu valoda.
    2019. gada 14. novembrī 4. klašu skolēni piedalījās viktorīnā "Mana Latvija".
    Viktorīnu sagatavoja un novadīja sociālo zinību skolotāja Janīna Ozoliņa.

Grāmata – tas nav tikai uzrakstīts vārds

    Šī gada 5. novembrī Ziemeļvalstu ģimnāzijas 3.a klase kopā ar skolotājiem devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Jovaro proģimnāziju Šauļos. Līdz tam skolēni bija cītīgi mācījušies un iestudējuši lugu pēc Linas Žutautes grāmatas “Kika Mika uz zobu fejas balle” motīviem. Pēc iepazīšanās ar Jovaro proģimnāziju un lugas parādīšanu lietuviešu skolēniem, abu valstu skolēni taisīja krāsu grāmatu un mācījās krāsas latviešu un lietuviešu valodās. Šauļu bibliotēkā skolēniem bija iespēja izveidot savu “Ex Libri” grafikas tehnikā, ko vest mājās un ielīmēt savā vismīļākajā grāmatā. Šķiet, vislielāko sajūsmo skolēniem radīja Fotogrāfijas muzeja apmeklējums, kur skolēniem bija dota iespēja izbaudīt 100 gadu senu vēsturi un pašiem pagatavot fotogrāfiju pirmsteci – fotogrammu.
    Gan Jovaro proģimnāzijas skolotāji, gan skolēni uzņēma mūs kā draugus, sirsnīgi un atklāti daloties savā skolas pieredzē un ar entuziasmu sadarbojoties ar mums visās aktivitātēs. Šāda attieksme motivē ar prieku turpināt iesākto sadraudzības projektu un lūkoties pēc arvien jaunām tēmām un iespējām, kā izglītot mūsu jauniešus.

      Sākumskolā viesojās bērni no Zolitūdes pirmsskolām

      Lai nākamajiem pirmklasniekiem drošāks ceļš uz skolu, šonedēļ skolā viesojās bērni no Zolitūdes pirmsskolas un 27. pirmsskolas izglītības iestādes.

      Viktorīna 4. klasēm "Es būšu pieklājīgs!"

      Atrodi laiku strādāt - tā ir panākumu cena!
      Atrodi laiku lasīt - tas raisa iztēli!
      Atrodi laiku draudzēties - tas ir ceļš uz laimi!
      4. klašu skolēni viktorīnā "Es būšu pieklājīgs!" pārliecinājās, ka svarīgi ievērot pieklājīgu uzvedību un skolas dzīvē piepūlei jāminas ar prieku. Viktorīnu sagatavoja un vadīja sociālo zinību skolotāja Janīna Ozoliņa.

      Projekta "Sporto visa klase" sacensības stafetēs 4. klasēm

      27. februārī mūsu skolā notika Latvijas Olimpiskās komitejas projekta "Sporto visa klase" sacensības stafetēs - 6 skolu konkurencē, kuras organizēja sporta skolotāja Baiba Rubene.
      Liels paldies par atbalstu sporta skolotājai Inārai Jākobsonei un jaunajiem tiesnešiem!
      Piedalījās: Baldones vidusskolas 4.a klase; Olaines vidusskolas 4.a klase; Olaines vidusskolas 4. b klase; Olaines vidusskolas 4.c klase; Rīgas Ziepniekkalna sākumskolas 4. a klase; Rīgas 41. vidusskolas 4.b klase; Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas 4.c klase; Ziemeļvalstu ģimnāzijas 4.c klase.
      Mēs 4.c ieguvām 4. vietu. :), jo kustībā ir dzīvība!

      Labi panākumi pasaules čempionātā šahā 2.a klases skolniecei Marijai Kuzņecovai

      Šī gada novembrī Spānijā tika aizvadīts pasaules čempionāts šahā jauniešiem. Latviju tajā pārstāvēja astoņi šahisti, no kuriem vislabāko panākumu guva Ziemeļvalstu ģimnāzijas 2.a klases skolniece Marija Kuzņecova, kura ar 8 punktiem no 11 ieņēma augsto 7. vietu 82 dalībnieču konkurencē U-8 grupā. Šī ir augstākā no Latvijas šahistu ieņemtajām vietām kopš 2006. gada.
      26. novembrī skolā ieradās finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, lai personīgi sveiktu Mariju ar gūtajiem panākumiem. Viņa dalījās savā pieredzē par to, kā tas ir - būt vienlaikus gan atbildīgam skolēnam, gan mērķtiecīgam šahistam. Šaha lielmeistare uzsvēra, cik ļoti nepieciešams ir klasesbiedru, skolotāju un skolas atbalsts ceļā uz augstiem sasniegumiem un uzvarām.
      Marija, mēs novēlam Tev neapstāties pie sasniegtā un turpināt pierādīt sevi kā vienu no labākajām šahistēm pasaulē!

      Viktorīna "Mana Latvija" 3. klasēm

      Skaista, skaista tēvu zeme
      Pār visām zemītēm....
      2018. gada 15. novembrī Ziemeļvalstu ģimnāzijas sākumskolas zālē 3. klašu skolēni nostiprināja zināšanas, pilnveidoja prasmes un apguva iemaņas par mūsu valsti Latviju viktorīnā "Mana Latvija", aktīvi ņemot dalību daudzveidīgu uzdevumu veikšanā.
      Pasākumu sagatavoja un novadīja sociālo zinību skolotāja Janīna Ozoliņa.

      "Mārtiņdienas mīklu minēšanas maratons" 2. klasēm

      4.c klase "Sporto visa klase" atklāšanas pasākumā

    31. oktobrī Arēnā Rīga notika projekta "Sporto visa klase" atklāšanas pasākums. Tajā piedalījās 4. c klase, kura arī šajā mācību gadā turpinās sportot 5 reizes nedēļā. Pasākumā ar savu klātbūtni skolēnus pagodināja Latvijas Valsts prezidents R. Vējonis, aizsardzības ministrs R. Bergmanis un vairāki sportisti.

      4. klašu dejotāji un 4.c klase viesojas Šauļu Jovaro proģimnāzijā

    25. septembrī 4.c un 4. klašu dejotāji devās uz Lietuvu, Šauļiem, Jovaro proģimnāziju, lai mācītos lietuviešu tautas dejas, lai dejotu lietuviešu un latviešu tautas dejas, lai kopīgi sportotu! Tas bija projekta "Kustībā ir dzīvība" draudzības pasākums. Draugi mūs aizved uz fotogrāfiju muzeju, kur visi radoši darbojāmies un uztaisījām katrs savu fotogrammu. Draudzību turpināsim - pavasarī lietuviešu draugi grib apskatīt mūsu Nacionālo Bibliotēku. Kopā ar skolēniem bija skolotājas - Lelde, Līga un Baibas.

      Sākumskolas ēkā ciemojas nākamie pirmklasnieki

      Tradicionāli, kā katru gadu skolā ciemojas nākamie pirmklasnieki no Zolitūdes pirmsskolas. Vēlam viņiem drošu ceļu uz skolu! Uz tikšanos septembrī!

      Starptautiskais projekts "Kustībā ir dzīvība"

      10. aprīlī starptautiskā projekta "Kustībā ir dzīvība" ietvaros notika sadraudzības pasākums starp ZVĢ un Jovaro proģimnāzijas (Šauļi, Lietuva) 3. klasēm. Skolēni kopīgi sacentās stafetēs un par godu Latvijas un Lietuvas 100 gadu jubilejai mācījās tautas dejas soļus. Noslēgumā bērnus priecēja Laboratorium zinātniskie eksperimenti.

      2.-4. klašu koris koru sadraudzības koncertā

      2018. gada 5. aprīlī 2.-4. klašu koris piedalījās Zemgales priekšpilsētas un Kurzemes priekšpilsētas koru sadraudzības koncertā - Mūzikas internātskolā.
      Apvienotajā korī dziedāja 5 kori: Mūzikas internātskolas 1.-2. klašu koris; mūzikas internātskolas 3.-4. klašu koris; Āgenskalna sākumskolas koris; Valdorfskolas koris un mēs. Kopkoris dziedāja Z.Liepiņa dziesmu "Gaisu šķīru dziedādama" un E.Valtera dziesmu "Dziesmu mājas".

      Viktorīna "Olimpiskās spēles"

      2018. gada 26. martā sākumskolā notika viktorīna 3. klasēm - "Olimpiskās spēles".
      Skolēni sacentās ar zināšanām par Olimpisko spēļu norisi, sporta veidiem un sprtistiem. Vislabākās zināšanas bija 3.c klasei.
      Skolā viesojās Latvijas Olimpiskās akadēmijas prezidents, Olimpisko spēļu čempions un divu sudraba medaļu ieguvējs, septiņķārtējs pasaules čempions kanoe airēšanā, Triju Zvaigžņu ordeņa īpašnieks Ivans Klementjevs. Viņš bērniem stāstīja par savu pieredzi sportā, uzskatāmi demonstrēja kanoe airēšanas būtību un atbildēja uz bērnu uzdotajiem jautājumiem.

      Projekts "Sporto visa klase" pavasara gaidās

      Projekta "Sporto visa klase" ietvaros 3.c klase 20. martā viesojās pie skolotāja Anda Līkanša. Skolotājs stāstīja, rādīja un mācīja gatavot putnu būrīšus. Darbs nav grūts, bet atbildīgs! Cerēsim, ka 3.c labais darbs patiks arī putniņiem!

      Lieldienu zaķi sākumskolā

      Sākumskolas skolēni keramikas pulciņā veido Lieldienu zaķus. Lai priecīgāks svētku gaidīšanas laiks!

      Sociālo zinību viktorīna 2. klasēm

      Katrs lielais sapnis sākas ar sapņotāju, pārliecinājās 2. klašu skolēni sociālo zinību viktorīnā "Ar smaidu pa skolu". Viktorīnas vadītāja - sociālo zinību skolotāja Janīna Ozoliņa atgādināja: "Katram skolēnam ir jāatceras, ka viņā ir spēks, pacietība un vēlēšanās. Nekas tā netuvina cilvēkus kā smaids. Smaidiet!"

      2.c klase Bosch servisa centrā

      12. februārī 2.c klase viesojās Bosch servisa centrā, kas ir vienīgais tāda veida centrs Baltijā. Skolēni varēja iepazīties ar elektroiekārtu meistara darbu, kā arī piedalīties dažādās aktivitātēs.

      Sākumskolas skolēni Saeimā

      Projektu nedēļas ietvaros sākumskolas skolēni 7. februārī apmeklēja Saeimu.

      Pateicības raksts radošo darbu konkursā

      4.a klases skolnieks Pauls Ozoliņš radošo darbu konkursā "Margaritas Stārastes tēlu atdzimšana 21. gadsimtā" saņēma pateicības rakstu. Ir vērts pieminēt, ka Pauls tika finālā no liela dalībnieku skaita - aptuveni 270 darbiem. Finālisti bija vien astoņi. 1., 2., 3. vieta un piecas atzinības/pateicības.

      Projekta "Sporto visa klase" atklāšanas pasākums ZVĢ

      Projekta "Sporto visa klase" atklāšanas pasākumā 8. novembrī mūsu skolā ciemojās LOK ģenerālsekretārs un projekta idejas autors Žoržs Tikmers, Olimpiskās izglītības un sporta programmu vadītāja Lilita Mitrofanova, kā arī bijusī kamaniņu braucēja, 6 Olimpisko spēļu dalībniece, Eiropas sudraba un pasaules bronzas medaļu ieguvēja kamaniņu sportā, Anna Orlova. Skolēnus ar priekšnesumiem priecēja 3.-4. klašu dejotāji un Evelīna Filatova. Bērniem bija iespēja izmēģināt īstas kamaniņas. 3.c solījās šogad labi mācīties, draudzēties un aktīvi sportot, to apliecinot ar dziesmu. Paldies vislielākajiem atbalstītājiem - vecākiem!

      3.c klase "Sporto visa klase" atklāšanas pasākumā

      3. novembrī 3.c klase kopā ar klases audzinātāju Līgu Černooku un sporta skolotāju Baibu Rubeni devās uz Valmieru, kur "Vidzemes Olimpiskajā centrā" notika "Sporto visa klase" atklāšanas pasākums. Tas skolēniem bija liels un patīkams notikums. Šogad 3.c klase pasākuma ietvaros sporto 5 reizes nedēļā. Skolā atklāšanas pasākums notiks 8. novembrī.

      Sākumskolas skolēni Helovīnu gaidīja šādi

      Skolas mājturības olimpiāde 3.-4. klasēm