Latvijas Reitingi

Sadarbības vēsture

Sadraudzības projekts ar Jovaro proģimnāziju (Jovaro progimnazium) Šauļos, Lietuvā

    Šī gada 12. maijā 25 skolēni no sadraudzības skolas Šauļos (Lietuvā) viesojās Ziemeļvalstu ģimnāzijā. Jovaras proģimnāzijas un 6.a klases skolēni piedalījās starptautiskā Muzeju dienā 2016. Jaunieši uzzināja par skolas vēsturi, tradīcijām, kā arī apmeklēja izstādi "Atver bērnības durvis" Skolas muzejā. Radoši, aizrautīgi, un ļoti draudzīgi abu skolu skolēni veidoja stāstus par mūsu skolotāju mīļākām bērnības lietām. Projekta ietvaros jauniešiem bija iespēja iepazīties ar Latvijas Nacionālo bibliotēku. Mūsu draugiem ļoti patika panorāmas skats un bibliotēkas mūsdienīgs dizains. Projekts veiksmīgi noslēdzās Rīgas Zooloģiskajā dārzā.
    Abu skolu jaunieši vēlas arī nākamgad turpināt sadraudzības projektu.
    Krists, Arginto 6.a klase

Sadraudzības projekts ar Lībiga ģimnāziju (Liebigschule) Rīgā no 17. līdz 24. maijam

    Jau 10. gadu mūsu draugi no Vācijas viesojās Ziemeļvalstu ģimnāzijā. Apmaiņas brauciena ietvaros skolēni, dzīvojot ģimenēs, iepazinās ar latviešu tradīcijām un paražām, kultūru un vēsturi, politisko un ekonomisko situāciju. Projektā piedalījās 10 skolēni un 2 skolotāji no katras sadraudzības skolas. Grupās pa 4 skolēni izstrādāja projekta darbus par tēmu "Mūzika" un veica orientēšanos pa pilsētu un tās apkārtni, apmeklējot koncertzāles un brīvdabas estrādes un atbildot uz dotajiem jautājumiem.

    20. maijā Ziemeļvalstu ģimnāzijā tika svinēta sadraudzības 10 gadu jubileja, kurā piedalījās arī Lībiga ģimnāzijas vadība un visi projekta organizatori.

Dānijas Kultūras institūta rīkotās foto izstādes atklāšanas pasākumā

    21. aprīlī 11.-12. klašu skolēni, kuri mācās dāņu valodu, dāņu valodas skolotāja Daiga Brasliņa un skolas direktore Inga Lande piedalījās Dānijas Karalistes vēstniecības un Dānijas Kultūras institūta rīkotās foto izstādes "Monumentālā kustība" atklāšanā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Pasākums notika par godu V. E. Dānijas ārlietu ministra Kristiana Jensena darba vizītei Latvijā. Kristians Jensena kungs atklāja izstādi kopā ar V. E. Dānijas vēstnieku Hansu Brasku. Izstāde norisinās Eiropas Riteņbraukšanas festivāla ietvaros. Gan vēstnieka kungs, gan ministra kungs ieradās bibliotēkā ar velosipēdiem. Izstādes autors ir dāņu fotogrāfs un pilsētvides eksperts - "velosipēdu antropologs" Mikaels Kolville-Andersens.

    Pēc izstādes atklāšanas Ziemeļvalstu ģimnāzijas skolēni devās iepazīties ar Dānijas Kultūras institūtu, kā arī pieskandināja telpas, kopīgi nodziedot dāņu dziesmu "Joanna". Mūs laipni sagaidīja Dānijas Kultūras institūta direktors SimonsHolmbergs un citi institūta darbinieki.

Sadraudzības projekts ar Jovaro proģimnāziju (Jovaro progimnazium) Šauļos, Lietuvā

    15. aprīlī 9 skolēni no 6.a klases kopā ar divām skolotājām apmaiņas programmas ietvaros viesojās Jovaro proģimnāzijā, Šauļos. Šī projekta mērķis bija meklēt līdzīgās un atšķirīgās iezīmes lietuviešu un latviešu valodā, izmantojot vienaudžu mācīšanās metodiku.

    Vispirms mēs devāmies uz Jovaro proģimnāziju, kur mums bija dažādas aktivitātes par latviešu un lietuviešu valodas līdzībām, atrādījām savu mājasdarbu - prezentāciju par latviešu valodas interesantiem faktiem. Pēc radošām aktivitātēm mums bija ekskursija pa pilsētas nozīmīgākajām vietām, piemēram, bija iespēja viesoties Šauļu Universitātes bibliotēkā, apskatīt saules pulksteni un redzēt daudz citu interesantu vietu Šauļos.

    Šis projekts bija veiksmīgs, jo uzzinājām ne tikai daudz interesantu faktu par līdzīgo un atšķirīgo latviešu un lietuviešu valodā, bet arī veicināja mūsu angļu valodas zināšanu izmantošanu komunikācijā, iespēju pašiem lasīt un mēģināt saprast lietuviešu valodu un uz brīdi kļūt par skolotajiem un mācīt saviem lietuviešu vienaudžiem latviešu valodu.

    Ar nepacietību gaidām lietuviešu skolēnus un skolotājus maijā pie mums - Ziemeļvalstu ģimnāzijā!
    Osvalds Roze, 6.a klase

Skolā viesojās Cindy Breedlove

    31. martā skolā viesojās ASV Eiropas spēku virspavēlnieka ģenerāļa Philip M. Breedlove sieva Cindy Breedlove. Kopā ar Brīdlovas kundzi skolā ieradās ASV militārā atašeja kundze Shannon Antekeier, ASV Aizsardzības sadarbības biroja vadītāja kundze Marie McVey, LR Aizsardzības ministrijas pārstāve Linda Tišanova, NBS komandiera biroja vadītāja Ruta Mūrniece, kā arī ASV vēstniecības Preses un kultūras nodaļas pārstāve Ingrīda Bodniece.
    Viesi tikās ar skolēniem, iepazinās ar skolas muzeja ekpozīciju un parakstījās skolas viesu grāmatā.

Sadraudzības projekts ar Lībiga ģimnāziju (Liebigschule) Frankfurtē pie Mainas, Vācijā

    No 15. līdz 22. septembrim 10 skolēni un 2 vācu valodas skolotājas apmaiņas programmas ietvarosviesojās Frankfurtē pie Mainas. Šī projekta mērķis bija iepazīties ar jauniem cilvēkiem, iepazīt Vācijas kultūru, pilnveidot savas vācu valodas zināšanas un izstrādāt projektu darbus par tēmu, kas veltīta dažādām Frankfurtes pilsētas daļām.

    Visas nedēļas garumā cītīgi un radoši strādājām pie projektu darbiem. Frankfurtē apmeklējām "Commerzbank" galveno ēku, no kuras jumta pavērās elpu aizraujošs skats pār visu Frankfurti, vecpilsētu, piedalījāmies orientēšanās sacensībās, iepazināmies ar pilsētu gida pavadībā, apmeklējām modernās mākslas izstādi galerijā "Schirn", starptautisko auto izstādi (IAA 2015), Palmu dārzu, spēlējām boulingu un devāmies pārgājienā pa Taunus apkārtni.

    Protams, mums bija arī brīvais laiks, ko pavadījām atbilstoši savām vēlmēm, piemēram,pastaigājoties kopā ar apmaiņas partneriem, pērkot pilsētā suvenīrus, savstarpēji sarunājoties kādā no kafejnīcām.

    Šis projekts noteikti bija ļoti veiksmīgs un izdevies, jo visi sasniedzām izvirzītos mērķus un apmaiņas partnerus tagad droši varam saukt par draugiem! Ar nepacietību gaidām vācu skolēnus un skolotājus pavasarī pie mums - Latvijā!
    Marija Dvorņikova 10. b