Latvijas Reitingi

    No 18. līdz 20. septembrim dāņu un angļu valodas skolotāja Daiga Brasliņa piedalījās Nordplus Nordic Languages Ziemeļvalstu valodu apakšprogrammas kontaktseminārā Islandē, Hverdagerði. Šajā kontaktseminārā piedalījās aptuveni 60 pārstāvji no dažādām Ziemeļvalstu valodu skolām un institūcijām Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs, kā arī Ziemeļvalstu mazākumtautību pētnieki, lai sadarbotos, veidotu kontaktus un plānotu nākotnes projektus, kas vieno Ziemeļvalstis un Baltijas valstis.
    Vairāk par kontaktsemināru lasāms ŠEIT

 
 
 
*****

    No 18. līdz 25. novembrim Nordplus Junior projekta "Leva i Norden" ietvaros 19 mūsu skolēnu delegācija dāņu valodas skolotājas Daigas Brasliņas un norvēģu valodas skolotājas Ingas Butručukas pavadībā viesojās Dānijā, Vonsild skolā Koldingas pilsētā. (Ar projektu un tā norises gaitu sīkāk iespējams iepazīties projekta blogā: http://levainorden.blogspot.com/) Mūsu 11. un 12. klašu skolēnus tur sagaidīja 9.b klase. ZVĢ skolēni dzīvoja viesģimenēs, kur arī ikdienas saziņai izmantoja dāņu valodu. Kā atzina lielākā daļa mūsu skolēnu - ar katru dienu tas izdevās arvien vieglāk.
    Pirms došanās uz Dānijas 7. lielāko pilsētu Koldingu, skolēni iepazinās ar Kopenhāgenu, dodoties garās pastaigās, izbraucienā ar kuģīti un apmeklējot Dānijas Nacionālo muzeju.

    Pirmdien mērojām 3 stundu garo ceļu uz Koldingas pilsētu, kur mūs sagaidīja viesģimenes. Pirmo vakaru pavadījām kopā ar savām viesģimenēm, iepazīstoties, iedzīvojoties un, kā izrādās - iegūstot jaunus draugus. Otrdien agri no rīta visi tikāmies skolā, kur piedalījāmies mācību procesā kopā ar 9.b klasi - izstāstījām par sevi un iepazināmies ar mūsu dāņu sadraudzības klasi un skolu. Dienu sākām ar prezentācijām, kur pastāstījām interesantus faktus par Latviju un Ziemeļvalstu ģimnāziju. Tad, sadaloties komandās, visi devāmies ekskursijā pa Koldingas pilsētu, gatavojot foto un videomateriālu projekta bloga ierakstiem. Šīs tikšanās tēma - Mūsu apkārtne. Dāņu skolēnu pavadībā, apskatījām ekskursijas kontrolpunktus jeb pilsētas atpazīstamākās vietas - Koldingas pili, Ziemassvētku vecīša māju un Spāņu trepes, Slotssøen atpūtas parku, marmora skulptūru Rātslaukuma pagalmā un daudz ko citu. Tā kā šajā dienā norisinājās Dānijas pašvaldību vēlēšanas, tad dažas no skolēnu grupām pilsētas centrā satika arī pašu Koldingas pilsētas mēru. Vakarā visi kopā devāmies uz nesen atvērto Koldingas tramplīnu parku, kur pēc kārtīgas izlēkāšanās visi kopīgi ēdām picu.

    Trešdien dienas pirmajā daļā skolēni veidoja savas prezentācijas un videomateriālu par otrdien piedzīvoto. Prezentācijas un materiāli apskatāmi projekta blogā.

    Pēcpusdienā mūs gaidīja Koldingas Trapholt mākslas muzejs, kurā blakus dāņu dizaina un modernās mākslas izstādei gida pavadībā bija apskatāma izstāde par pārtiku "Tasteme" - Kādi ir mūsu priekšstati par ēdienu? Kā mēs to sagaršojam? Kāda ir pārtikas ražošanas nākotne? Ko ēdīsim nākotnē?

    Ceturtdien skolēni devās uz mācību stundām, kur ieskatījās, kā mācību process notiek arī citās klasēs Dānijā. Apmeklējām gan dāņu valodu, gan vācu valodu, gan reliģijas mācību, gan ģeogrāfijas stundas. Dienas vidū visi kopā devāmies ekskursijā uz Koldingas rātsnamu, kurā mūs iepazīstināja ar Koldingas un Dienviddānijas vēsturi un sagaidīja arī Koldingas mērs.

    Ceturtdienas vakarā skolā norisinājās atvadu vakars, kurā latviešu skolēni iepazīstināja dāņu skolēnus un viņu vecākus ar rosolu, kartupeļu pankūkām un maizes zupu, savukārt dāņi cēla galdā savus tradicionālos ēdienus. Tāpat mūsu skolēni pārsteidza savus dāņu draugus ar kopīgu muzikālu priekšnesumu. Vakars bija izdevies - pilns dāniskas atmosfēras un jautru sarunu.

    Piektdien pēc emocionālām atvadām devāmies atpakaļ uz Kopenhāgenu, kur vēl pēdējo reizi izbaudījām Ziemassvētku noskaņās izrotāto pilsētas centru.

    Šis bija patiesi izdevies brauciens, kas pozitīvi uzlādēja visus iesaistītos. Kā neilgi pēc atgriešanās atzina viens no mums - sirds joprojām palikusi Dānijā.