Latvijas Reitingi

2. aprīlis - Starptautiskā bērnu grāmatu diena

    Sākumskolas skolēniem patīk lasīt grāmatas.

Tikšanās Ziemeļvalstu ģimnāzijas bibliotēkas lasītavā

    29. februārī ES programmas "Radošā Eiropa" ietvaros Ziemeļvalstu ģimnāzijas bibliotēkas lasītavā ar 4.a klases skolēniem (audzinātāja Zane Sondore) tikās tulkotāja Dace Deniņa un Zvaigzne ABC projektu vadītāja Una Orinska. Pasākuma noslēgumā apbalvoja 4.a un 4.c klases "Bērnu, Jauniešu un Vecāku žūrijas 2023" ekspertus.

Margaritai Stārastei - 110

    2. februārī 1. klases (1.a, 1.b, 1.c, 1.d un 1.e) skolēni skolas muzejā un konferenču telpā atzīmēja Margaritas Stārastes 110. jubileju.
    Paldies skolotājai Vēsmai Sūnai!

Rīta stundas lasījumi

    Kad Latvija gatavojas savas dzimšanas dienas svinībām, kad dienas satumst arvien ātrāk, klāt ir Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas lasījumu laiks.
    13. novembra rītā 1. a, 1. d un 2.a klasēs kopā ar skolotājām Daci Vāgenmeisteri un Aivu Lazdiņu norisinājās Rītausmas lasījumi mazākajiem lasītājiem. Šī gada tēma ir Ziemassvētki Ziemeļvalstīs, bet īpaša uzmanība veltīta Astridas Lindgrēnes darbu varonim Lennebergas Emīlam, kurš šogad atzīmē 60. dzimšanas dienu.
    Tika lasīti fragmenti no Astridas Lindgrēnes grāmatas "Lenenebergas Emīla jaunie nedarbi" par to kā Emīls sarīkoja Kathultā lielas dzīres un noķēra komandanti vilku bedrē.
     Pēc lasījumiem skolēni zīmēja un rakstīja apsveikumus grāmatas galvenajam varonim Emīlam 60. dzimšanas dienā.

ZIEMEĻVALSTU LITERATŪRAS NEDĒĻA 2023

    Kā katru gadu, novembrī mūsu skolas bibliotēka piedalās Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas projektā, kurš šogad notiek no 13.novembra līdz 19. novembrim.
    Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru.
    Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 26. reizi, Latvijā - 25. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās, skolās un citviet notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.
    Šogad Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas tēma ir Ziemassvētki Ziemeļvalstīs.
    15. novembrī vidusskolas zviedru (sk. Inga Grezmane), dāņu (sk. Daiga Brasliņa), norvēģu (sk. Milana Dingeļevska) un somu (sk. Zane Sondore) skolēnu grupas tikās pasākumā, kurā prezentēja savas grupas sagatavotu prezentāciju par Ziemassvētku tradīcijām Ziemeļvalstīs un pēc tam ieklausījās norvēģu rakstnieces Ingvillas H. Risheijas grāmatas Stargate. Ziemassvētku stāsts. fragmentā, kurš izskanēja ziemeļvalstu un latviešu valodās un aizdomājās par citātu – "Cilvēki pērk Ziemassvētku eglītes, vai ne? Bet ko viņi pērk patiesībā Pasākuma otrajā daļā skolēni piedalījās radošajā darbnīcā, kur no papīra veidoja Ziemassvētku sirdis – Ziemassvētku tradīcija, ko aizsācis dāņu rakstnieks Hanss Kristians Andersens. Tās varēs aplūkot bibliotēkas lasītavā. Paldies visiem pasākuma dalībniekiem!
    Bibliotēkas vadītāja Inita Lūka

Dzejas stundas 1. klašu skolēniem

    11. un 12. septembrī mazās skolas visas 1. klases piedalījās Dzejas dienas lasījumos.

Izstāde veltīta Ziemeļvalstu literatūras nedēļai

    Gaitenī pie bibliotēkas no jūnija sākuma skatāma izstāde, kas veltīta Ziemeļvalstu literatūras nedēļai.

Grāmatu mākslinieki no Ukrainas

Čaklāko grāmatu lasītāju godināšana

Ārijas Elksnes dzejas pēcpusdiena

    8. februāra pēcpusdienā skolas lasītavā pie kafijas tases pulcējās skolotājas, lai lasītu Ārijas Elksnes dzeju. Pasākums bija veltīts dzejnieces 95 gadu dzimšanas dienai.

Ziemeļvalstu ģimnāzijā atzīmē Margaritas Stārastes 109. dzimšanas dienu

    Vairāk informācijas skatīt: Interešu izglītības mājaslapā

Ziemeļvalstu literatūras nedēļa

    Kā jau katru gadu, arī šajā rudenī Ziemeļvalstu ģimnāzijas bibliotēka piedalījās Ziemeļvalstu un Baltijas valstu projektā "Ziemeļvalstu literatūras nedēļa". Nedēļa noritēja no 14. – 20. novembrim un šī gada tēma bija "Daba Ziemeļvalstīs".
    Sākumskolas skolēni iepazinās ar Mālinas Kiveles un Martina Glasa Serupa bilžu grāmatu "Ja tu satiec lāci". Klasēs grāmatu lasīja audzinātāji un bibliotekāre Zinta Paula. Grāmata ir nominēta Ziemeļu Ministru padomes bērnu un jaunatnes literatūras balvai 2022.
    10. klašu skolēni – zviedru (sk. Inga Grezmane), dāņu (sk. Daiga Brasliņa), norvēģu (sk. Anna Jerjomina), somu (sk. Diāna Agleniece) valodu grupas piedalījās kopīgā pasākumā, kurā skolēni prezentēja savu sagatavoto informāciju par dabu ziemeļvalstīs un ar interesi ieklausījās šī gada piedāvātās zviedru rakstnieka Patrika Svensona grāmatas "Zuša evaņģēlijs" fragmentos, kurus lasīja valodu skolotājas Ziemeļvalstu valodās, bet bibliotekāre Inita Lūka latviski.
    Vairāk informācijas skatīt: Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas mājaslapā
    Paldies visiem literatūras draugiem par atsaucību!

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa 2021

    Nu jau 23. reizi mūsu skolas bibliotēka novembrī piedalījās Ziemeļvalstu literatūras nedēļas 2021 pasākumos. Nedēļas mērķis ir tuvāk iepazīt ziemeļvalstu literatūru. Šī gada tēma bija Sapņi un ilgošanās Ziemeļvalstīs.

    1.b (lasīja skolotāja Līga Černooka) un 3.c (lasīja skolotāja Līga Černooka) klase klausījās fragmentu no somu rakstnieka Timo Parvela grāmatas "Muris un Vufs" fragmentu. Jāatzīmē, ka grāmatu tulkojusi mūsu skolas absolvente Anete Kona. Pēc tam skolēni zīmēja un uzrakstīja savus sapņus un ilgošanās. Fragmentu no grāmatas 4.d, 1.c un 2.c klasei lasīja skolotājas Dace Vāgenmeistere un Monta Blāze.

    4.a klase iepazinās ar igauņu rakstnieces Kairi Lookas grāmatas "Pija Prjaņika un bandīti" fragmentu un tās varoņiem. Lasījumu izpildīja bibliotekāre Zinta Paula. Skolēni tika aicināti uzzīmēt un uzrakstīt savus jautrākos piedzīvojumus savā ģimenē.

    6.c klases skolēni skolas lasītavā ieklausījās zviedru rakstnieka Ulfa Starka grāmatas "Proti svilpot, Juhanna?" fragmentos, kuru tulkojusi mūsu skolas zviedru valodas skolotāja Inga Grezmane. Fragmentus lasīja bibliotekāre Zinta Paula un literatūras skolotāja Aija Rozenkopfa. Pēc fragmenta noklausīšanās skolēni uz savas izveidotās papīra gliemežnīcas uzrakstīja savu sapni vai ilgošanos nākotnē.

    Skolotāja Santa Sīle 8.a klases skolēnus aicināja ieklausīties igauņu rakstnieka Andrusa Kivirehka grāmatas "Tilda un putekļu eņģelis" fragmentā un saklausīt savus sapņus un ilgošanos.

    10. klases skolēni, dāņu valodas skolotājas Daigas Brasliņas aicināti, dāņu valodā veidoja vārdu "sapnis" no ikdienas priekšmetiem un domāja par savu īpašo dzīves sapni.

Grāmatu izstāde "Sapņi un ilgošanās
ziemeļvalstu literatūrā"
skolas lasītavā

    Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru.
    Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 24. reizi, Latvijā - 23. reizi. Ziemeļvalstu ģimnāzijas bibliotēka šajā projektā ir iesaistījusies no paša pirmā gada. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās, skolās un citviet notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.
    Šogad Nedēļa notiek no 15. - 21. novembrim un pirmdiena, 15. novembris, ir lielā lasīšanas diena, bet izvēlētos tekstus lasīsim vēl visu novembri. Ziemeļvalstu Literatūras nedēļai ir trīs kopējie lasījumi - Rīta stunda pašiem mazākajiem lasītājiem, Krēslas stunda pieaugušajiem, kā arī tiek piedāvāts lasījums pusaudžiem.
    Šogad Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas tēma ir Sapņi un ilgošanās un mūsu skolā notiks literatūras lasījumi atsevišķā klases grupā kopā ar literatūras skolotāju.
    Vairāk informācijas skatīt: Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas mājaslapā

Ziemeļvalstis un pasaule

    Laipni lūgti Ziemeļvalstu literatūras nedēļā! Ziemeļvalstu literatūras nedēļa norisināsies no 9.- 15. novembrim. Ziemeļvalstu literatūras nedēļas mērķis ir piepildīt Ziemeļvalstu un Baltijas valstu skolas un bibliotēkas ar lasījumiem, izstādēm, sarunām un kultūras pieredzēm. Un kaut arī atrodamies dažādās pasaules vietās, mēs visi piedalāmies kopīgā notikumā un esam lasīšanas kopienas daļa. Šī gada tēma ir "Ziemeļvalstis un pasaule". 2020. gads ir sarežģīts gads – klimata pārmaiņas un COVID-19 pandēmija ir karstākās tēmas. Šie notikumi liek mums visiem aizdomāties par to, ko nozīmē būt pasaules pilsonim. Kāda ir mūsu pilsoniskā atbildība un kas mūs vieno un atšķir vienu no otra?

    Ziemeļvalstu ģimnāzijas bibliotēka jau 22 gadu arī iesaistās šīs nedēļas aktivitātēs un piedāvāto grāmatu fragmentu lasījumos. Sākumskolas skolēniem šogad lasīšanai tiek piedāvāta norvēģu rakstnieces Kristinas Rūšiftes grāmata "Visi skaitās". 10. klašu skolēni tika uzrunāti virtuāli un katras grupas ziemeļvalstu valodu skolotāja savai grupai sagatavoja īpašu uzdevumu. Vairāk par šo nedēļu var lasīt ⇒ https://www.nordisklitteratur.org/lv/

    Pasākumā sākumskolā piedalījās 2. C klase un skolotāja Līga Černooka.

    4. A klase un bibliotekāre Inita Lūka lasa zviedru rakstnieka grāmatu "Proti svilpot, Juhanna?"

    16. novembrī 5. C klase ar savu skolotāju Aiju Rozenkopfu lasītavā lasīja savas sacerētās pasakas, kurās mūsdienās satiekas latviešu tautas un cittautu pasaku tēli.

    Stundas turpinājums tika veltīts Ziemeļvalstu literatūras nedēļas lasījumiem, kurā skolēni klausījās fragmentus no norvēģu rakstnieces Marijas Parras grāmatas Vafeļu sirdis. Lomās iejutās gan skolotāja, gan bibliotekāre Zinta Paula. Pēc klausīšanās vafeles varēja arī "pa jokam" izcept, bet "pa īstam" nogaršot.

    Zviedru valodas 10. klašu grupas darbs:

⇒ Zviedrijas plakāts

    Somu valodas grupas darbs:

⇒ Somijas plakāts

    Norvēģu valodas grupas darbs:

⇒ Norvēģijas plakāts

    Dāņu valodas 10. klašu grupu darbi:

⇒ Dānija 10. klašu grupa

⇒ Dānija plakāts

Šausmu stāsti literatūrā

    Oktobris pavisam noteikti ir gada spocīgākais mēnesis. Un ne tāpēc vien, ka ārā piezogas drēgnums un ātrāk satumst. Oktobris ir veļu mēnesis. Rudenī, sevišķi naktīs, robeža starp dzīvo un mirušo pasauli ir vistrauslākā.

    29. oktobrī lasītavā literatūras stundu Šausmu stāsti literatūrā 6. C klasei vadīja skolotāja Santa Sīle un bibliotekāre Zinta Paula. Stundā ne tikai lasīja fragmentus no "šausmu" grāmatām, bet skolēni iepazinās ar mūzikas instrumentu vaterfonu (ar šo instrumentu top šausmu skaņu efekti). Stundas beigās tapa pašu radīts šausmu stāsts.

Pastaiga apburtajā mežā

    5. b klasei 27. novembra literatūras stunda noritēja citādāk nekā ierasti. Klase ieradās skolas lasītavā, kur skolotāja Santa Sīle, bibliotekāre Zinta Paula un paši 5. b klases skolēni lasīja zviedru autora Ulfa Starka dzejoļus no grāmatas "Zvēri, kurus neviens nav redzējis, tikai mēs". Lasījumi notika Ziemeļvalstu literatūras nedēļas laikā.

    Noklausoties jocīgi jancīgos dzejoļus, skolēni ar prieku zīmēja paši savus fantastiskos, iepriekš nekur, neviena nesastaptos zvēriņus.

    Pēc tam visi zvēri pārcēlās dzīvot uz “apburto mežu”, kas tapa uz papīra ruļļa.

Tikšanās ar sāmieti Ravdnu Karitu Eiru

    5. decembrī par sāmu kultūras īpatnībām lekcijā "Mana dzimtā zeme. Sāmu stāsti" stāstīja Ravdna Karita Eira, kura ir dzejniece, stāstiniece, dziesmu un lugu autore no Lapzemes.
    Lekciju apmeklēja 10.A, B un 12. klašu norvēģu valodas grupas.

Laipni lūgti Ziemeļvalstu literatūras nedēļā!

    Šogad Ziemeļvalstu biedrība svin simtgadi. Lasīšanai izvēlētās grāmatas vieno temats Ziemeļvalstu svētki, kas aicina klausītājus piedalīties literārās svinībās, piedzīvojot rakstītā vārda burvju spēku. Pepija svin dzimšanas dienu mūs aicina uz ballīti Villekulas villā. Grāmatas varone no Sofijas pasaule savu dzimšanas dienu svinēs dārza ballītē, bet pieaugušos aicina Babetes mielasts pie bagātīga franču dzīru galda.
    Ar savu klātbūtni piedalīsimies brīnišķīgos svētkos, ko svinēsim par godu Ziemeļvalstu biedrības Dānijā, Norvēģijā un Zviedrijā simtgadei!

    Mājā Vistas kāja kopā ar Pepiju Garzeķi dzimšanas dienu svinēja:
    1.B klase ar savu audzinātāju Līgu Kauliņu un pārējās sākumskolas klases;
    7.B 2. grupa, 8.A, 5.C un 6.A klases ar savu literatūras skolotāju Santu Sīli;
    5.D klase ar savu literatūras skolotāju Aiju Rozenkopfu.

Paldies!

Uz tikšanos!

    Kā jau katru gadu, Ziemeļvalstu literatūras nedēļu atzīmēja arī ģimnāzijas klases. Visi skolēni svinēja Pepijas dzimšanas dienu, gatavojot cienastu, dekorējot klasi, gatavojot apsveikumus, mācot cits citam Ziemeļvalstu rotaļas un jaukā gaisotnē lasot visiem tik labi zināmo grāmatu par Pepiju Garzeķi piecās valodās.

    4.a klase ar cītīgi lasīja Pepijas dzimšanas dienu, prognozēja un izveidoja Pepijas jūrnieku cepurītes, lai varētu kārtīgi to nosvinēt, kā arī zīmēja Pepijas dzimšanas dienu!

Dzejas stundas 1. klasēm skolas lasītavā 12. septembrī

Tikšanās ar somu ilustratori Annu Sailamā

    10. septembrī mūsu skolā viesojās vizuālu stāstu stāstniece, ilustratore un mākslas pasniedzēja Anna Sailamā no Somijas. Viņa tikās ar 3.a klases un 12. klašu somu un dāņu grupu skolēniem, lai radošajās darbnīcās veidotu komiksus.
    Paldies par šo tikšanos sakām Sanitai Muižniecei, komiksu "kuš!" izdevniecības vadītājai un Ziemeļvalstu Ministru padomes birojam Latvijā un personīgi Ievai Hermansonei.

Pasākums sākumskolā "Māksliniecei un rakstniecei Mārai Cielēnai - 65"

    29. maijā dzejniece un rakstniece Māra Cielēna svin 65. dzimšanas dienu. Kā pati dzejniece raksta: "Man patīk rakstīt - tāpat kā peldēties ezerā, sēdēt pie ugunskura, klīst pa svešām, skaistām pilsētām, domāt, iztēloties, sapņot."
    Sākumskolas 3.B un 3.D klases skolēni ar savām klases audzinātājām iepazinās ar dzejnieces devumu bērnu literatūrā un izspēlēja vienu dzejoli no grāmatas Krupītes kurpītes.

Čaklāko lasītāju sveikšana

Ziemeļvalstu literatūras nedēļa

 

    Novembris kā vienmēr ielūdz bērnus, jauniešus un pieaugušos uz jauniem kopīgiem literārajiem piedzīvojumiem.
    Šogad Ziemeļvalstu literatūras nedēļas tēmā Varoņi Ziemeļvalstīs lasītāji satika tēlus no Ziemeļvalstu literatūras.
    Sākumskolas mazie lasītāji un 5. A klase Rīta stundā noklausījās fragmentu no zviedru Elīasa un Agneses Volundu sarakstītās grāmatas Supervaroņu rokasgrāmata. Savukārt, 10. klašu skolēni ar savām norvēģu,dāņu, zviedru, somu valodas skolotājām piedalījās pasākumā, kurā klausījās fragmentus no norvēģu rakstnieka Sīmona Strangera grāmatas Tie, kuru nav. Pēc noklausīšanās jaunieši izveidoja un prezentēja sava supervaroņa tēlu.

Fēru salu rakstniece Rāhēle Helmsdāla Ziemeļvalstu ģimnāzijā

9. oktobrī Ziemeļvalstu ģimnāzijā viesojās rakstniece Rāhēle Helmsdāla no Fēru salām. Sākumskolas 4.b klases skolēni piedalījās rakstnieces veidotajā radošajā darbnīcā, lasīja grāmatu un gatavoja katrs savu briesmonīti no viņas sarakstīto bērnu grāmatu sērijas par Briesmonīšiem.
    Pēc tam rakstniece tikās ar skolēniem, kuri apgūst dāņu un norvēģu valodu. Viņa parādīja prezentāciju par Fēru salām, un skolēni ar interesi uzdeva dažādus jautājumus.
    Esam pateicīgi Ziemeļvalstu Ministru padomes birojam Latvijā, īpaši Ievai Hermansonei, par šo brīnišķīgo iespēju.

Dzejnieks - pavasaris. Imants Ziedonis

Godinot tautā iemīļotā dzejnieka Imanta Ziedoņa piemiņu, sākumskolas 4.c klase ar skolotājām Aiju Treiju un Līgu Černooku piedalījās bibliotekāru sagatavotā, dzejnieka literārajam veikumam veltītā, radošā nodarbībā "Krāsainas pasakas".

Čaklāko grāmatu lasītāju godināšana

26. aprīlī skolas lasītavā notika 1.-4. klašu un 5.-10. klašu skolēnu čaklāko lasītāju godināšana, piedaloties arī skolas direktorei Ingai Landei.

Dāņu rakstnieks Kristians Bangs Foss viesojas Ziemeļvalstu ģimnāzijā

23. februārī Ziemeļvalstu ģimnāzijā viesojās dāņu rakstnieks Kristians Bangs Foss, kura romāns "Nāve brauc ar Audi" (jeb dāņu valodā - "Døden kører Audi") nule kā iznākusi latviski. Rakstnieks tikās ar mūsu skolēniem un pastāstīja gan par pašu grāmatu, gan rakstniecības procesu un ar to saistītiem jautājumiem, gan arī to, ar kādu automašīnu pārvietojas viņš pats. Kā rakstnieks ierakstīja arī skolas viesu grāmatā, viņš bija ļoti iepriecināts tikties ar ieinteresētiem skolēniem un svešā valstī dzirdēt jautājumus lieliskā dāņu valodā.

Video--->

Ārijai Elksnei - 90

Par rozi pļavas puķu vidū
    Nav Laima lēmusi man būt.
    Mans mūžs tāds pats kā tūkstoš citu,
    Kas sīkumos un steigā zūd.
    /Ā. Elksne/

7. februāra rītā skolas bibliotēkas lasītavā skanēja dzeja. To lasīja skolotājas, pieminot dzejnieci Āriju Elksni, kurai apritētu 90 gadi.

Margaritai Stārastei - 104

    2. februārī skolas lasītavā notika rakstnieces un mākslinieces Margaritas Stārastes dzimšanas dienas svinības 1. klašu skolēniem. Bibliotekāre Inita Lūka pastāstīja bērniem par rakstnieci, viņas raženo darba mūžu un iepazīstināja ar dažām no aptuveni 100 autores grāmatām. Noslēgumā varēja noskatīties animācijas filmu "Sārtulis", kas tapusi pēc Margaritas Stārastes stāsta motīviem. Šī animācijas filma vēsta par krāsu zīmuļa piedzīvojumiem ārpus pasaku grāmatas.

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa Ziemeļvalstu ģimnāzijā

No 13. - 19. novembrim Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs notiek Ziemeļvalstu lasījumi.

Šī gada nedēļas tēma ir Ziemeļu salas.

Mūsu skolā nedēļa iesākās ar Rītausmas stundas pasākumu sākumskolas 3.B klasē. Mazie pirāti noklausījās fragmentu no somu rakstnieka Mauri Kunnasa Bagātību sala (Roberts Lūiss Stīvensons) klasiskā pirātu stāsta jauno pārstāstu un izspēlēja pirātu dzīvi uz salas.

Rītausmas stundas pasākums 3.C klasē.

... 
  Somijā dzīvojošās zviedrietes Marijas Turtšaninovas grāmatas Marēsi. Sarkanā klostera hronikas fragmentu lasītavā 14. novembrī klausījās 9.A klases skolēni un klases audzinātāja Santa Sīle. Jaunieši lasīja cits citam priekšā. Pēc fragmentu noklausīšanās izvērsās diskusija - vai literatūra var pastāstīt kaut ko par mūsu lomām ikdienas dzīvē un sabiedrībā? Kurā gadsimtā risinās notikumi grāmatā? Vai kaut kas līdzīgs notiek arī šodien?

Lai pārbaudītu savas zināšanas par Ziemeļvalstīm, visa klase (grupu darbs) atbildēja uz viktorīnas jautājumiem Cik labi tu pazīsti Ziemeļvalstis?
... 

Tikšanās ar somu rakstnieci Johannu Sinisalo un tulkotāju Maimu Grīnbergu

Ar somu rakstnieci Johannu Sinisalo un tulkotāju Maimu Grīnberguskolas lasītavā 14. novembrī tikās 10.-12. klašu skolēni.

Tikšanās ar islandiešu rakstnieku Sjounu

Ar islandiešu rakstnieku Sjounu un viņa grāmatas "Ēnu lapsa" tulkotāju Denu Dimiņu skolas lasītavā 1. novembrī tikās 11.a un 12.a klases skolēni. Rakstnieks lasīja fragmentu no grāmatas, īsumā pastāstīja par sevi un savu radošo darbu, noslēgumā tika dota iespēja uzdot jautājumus.

Tikšanās ar norvēģu komiksu autori Mari Kanstad Johnsen

14. septembra priekšpusdienā skolēniem, kuri mācās norvēģu valodu, bija iespēja tikties ar mākslinieci, iepazīt viņas darbus un uzdot jautājumus.

Dzejas stunda 1. klasēm

Bērnu grāmatu pasākumi

    8. septembrī notika divi skaisti pasākumi kā mīlestības apliecinājums grāmatām, kuros piedalījās arī mūsu skolas skolēni.
    LU Botāniskā dārza Šķūnī notika bērnu dzejas diena Es nesaprotu, ka nevar būt - man grāmatās viss var būt, kurā atvēra 2017. gada dzejas gadagrāmatu bērniem Garā pupa. Gadagrāmata ir Dzejas dienu sveiciens bērniem.
    Nodaļā Sākums publicēti bērnu radošie darbi - izsludinātā bērnu dzejas konkursa 42 dalībnieku veiksmīgākie dzejoļi. Šajā nodaļā var izlasīt 6.A klases skolnieka Krišjāņa Cera dzejoli (sk. Aija Rozenkopfa).    Apsveicam !!!

    Uz tikšanos ar bērnu rakstnieku un ilustratoru Jākobu Vegēliusu no Zviedrijas LNB telpā 15+ M stāvā devās skolēnu grupa no astotajām klasēm. Bija iespēja ne tikai klausīties un uzdot jautājumus rakstniekam, bet turpat noskatīties zviedru filmu bērniem Tsatsiki, tētis un olīvu karš. Zviedrijas vēstniece Latvijā skolas bibliotēkai uzdāvināja rakstnieka sarakstīto piedzīvojumu romānu Kapteiņa pērtiķis.

Tikšanās ar somu rakstnieci Emmi Iterantu

Zviedru rakstnieks Henriks Tamms Ziemeļvalstu ģimnāzijā

    15. novembra rītā mūsu skolā viesojās zviedru rakstnieks Henriks Tamms (Henrik Tamm) triju grāmatu par NindzjuTimiju autors, kurš ir arī koncepta dizainers Holivudā un atveidojis lielisko Šreka un Nārnijas pasauli, kā arī daudzas citas animācijas filmas. 4.klašu skolēni bija sagatavojuši nelielu priekšnesumu un skaistu plakātu. 12.klases skolniece Mona Ķīvīte rakstnieku sveica zviedru valodā un nedaudz pastāstīja par mūsu skolu.Rakstnieks pastāstīja par sevi un savu darbu. Visi klātesošie un īpaši Bērnu žūrijas lasītāji (5.-8. klase) autoram uzdeva jautājumus un noslēgumā varēja iegūt autogrāfus. Pasākums notika Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas ietvaros.
    Paldies visiem, kas atbalstīja un piedalījās jaukajā pasākumā!

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa

    Jau trešo gadu Ziemeļvalstu ģimnāzijas 10. klašu skolēni Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas ietvaros piedalījās īpašā 10. klasēm rīkotajā rīta stundā. Šī gada tēma - Nākotne Ziemeļvalstīs. 16. novembra rītā visi mūsu skolas 10. klašu skolēni sapulcējās konferenču zālē, lai noklausītos šī gada projekta izvēlētos literatūras fragmentus, apspriestu šī gada tēmu un veidotu laika kapsulu.
    Skolēni valodu grupās bija sagatavojuši prezentācijas par klimatu un nākotni, par pamatu ņemot četrus elementus - uguni, ūdeni, zemi un gaisu. Kā mēs dzīvojam šodien? Kā dzīvosim nākotnē? Ko mēs darām, lai nākotnē saglabātu vidi un dzīvotu labāk? Ko vēl mēs varam darīt? Par šīm tēmām katra grupa bija izveidojusi prezentāciju un dalījās ar pārējiem savās domās. Zviedru valodas grupa stāstīja par zemi un ekoloģiju, norvēģu valodas grupa - par uguni un naftas ieguvi, dāņu valodas grupa - par gaisu un vēja enerģijas iegūšanu, bet somu valodas grupa - par ūdeni un tā izmantošanu Somijā.

    Tā kā šī gada tēma bija Nākotne Ziemeļvalstīs, tad pasākuma otrajā daļā skolēni veidoja laika kapsulas. Katra no valodu grupām rakstīja zīmītes sev nākotnē un ievietoja laika kapsulā priekšmetus, kas, viņuprāt, raksturo šodienu Latvijā, Ziemeļvalstīs un Ziemeļvalstu ģimnāzijā - laika kapsulās nu atrodas gan zīmītes, gan mobilā telefona austiņas, gan tās dienas autobusa biļetes, sīknauda, cepumi un pat kāds vecāks mobilais telefons! Tās aizvākotas glabāsies skolas muzejā, un tiks atvērtas 2021. gadā - skolas 30 gadu jubilejas gada Ziemeļvalstu ģimnāzijas salidojumā, kad šī gada 10. klases skolu jau būs beigušas.
    Paldies visiem iesaistītajiem par lielisko trešdienas priekšpusdienu!

    14. novembrī sākumskolas klases Ziemeļvalstu bibliotēkas nedēļas ietvaros lasīja norvēģu rakstnieka Stīana Hola grāmatu "Gārmana vasara" ar brīnišķīgām ilustrācijām. Paldies skolotājām Aijai, Dacei, Līgai Č., Andai, Agnesei, Ļudmilai, Baibai A.,Olgai!

Tikšanās ar islandiešu rakstnieci Oidiru Avu Olafsdotiru

    28. septembrī skolas lasītavā 12. klašu skolēni un skolotāji tikās ar islandiešu rakstnieci (romāna "Astoņu ziedlapu roze" autori) Oidiru Avu Olafsdotiru un tulkotāju Denu Dimiņu.
    Daži fotomirkļi.

Čaklāko 1.-4. klašu lasītāju sveikšana

    28. aprīlī skolas bibliotēkas lasītavā tika aicināti 1.-4. klašu skolēni, kuri ir visčaklākie bibliotēkas apmeklētāji un lasītāji.

Skolas bibliotēkā viesojas somu rakstniece Roza Liksoma

    3. decembrī mūsu skolas bibliotēkā viesojās somu rakstniece Roza Liksoma, tulkotāja Maima Grīnberga, izdevniecības Zvaigzne ABC projektu vadītāja Una Orinska, Anne Malmstroma no Biedrības Norden un Brigita Urmanaite no Ziemeļu Ministru padomes biroja Lietuvā. Pasākumu vadīja somu valodas skolotāja Zane Lange un pasākuma sagatavošanā iesaistījās bibliotekāre Zinta Paula.

    Rakstniece pastāstīja par savu radošo darbu un labprāt atbildēja uz 10. klašu skolēnu jautājumiem. 12. klašu skolnieces nelielā priekšnesumā nodziedāja somu tautas dziesmas. Paldies izdevniecībai Zvaigzne ABC par uzdāvinātajām grāmatām!

    Paldies Ziemeļu Ministru padomes birojam Latvijā un personīgi padomniecei Ievai Hermansonei par iespēju tikties ar rakstnieci un sagādātajiem saldumiem pasākuma dalībniekiem.