Latvijas Reitingi

Absolvente skolā

    11. maijā Ziemeļvalstu ģimnāzijā viesojās skolas 2000. gada absolvente Violeta Birzniece, kura tagad strādā Briselē un ir ierēdne Eiropas Komisijas Izglītības un kultūras ģenerāldirektorāta Jaunatnes nodaļā.

    

    Vizīte notika akcijas „Atpakaļ uz skolu 2015” ietvaros, kuru rīkoja Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar jaunatnes organizāciju „Klubs „Māja” – jaunatne vienotai Eiropai” un biedrību „Eiropas Kustība Latvijā”. Akcijas mērķis ir tuvināt ES institūcijas jaunajai paaudzei un sniegt skolēniem unikālu iespēju pārrunāt ES jautājumus ar cilvēkiem, kuri ikdienā saskaras ar dažādām ES politikas jomām.

    Violeta tikās ar 9.–11. klašu skolēniem, mudinot viņus apzināties izglītības nozīmi vērtīgas turpmākās karjeras izveidē. Viņa izteica lielu pateicību savai skolai – Ziemeļvalstu ģimnāzijai – par lielisko iespēju iegūt pilnvērtīgu izglītību, kā arī iespēju labā līmenī apgūt vairākas svešvalodas. Violetas karjerai tā noteikti bijusi augsta pievienotā vērtība.

    Violeta bija skolēniem sagatavojusi interesantu viktorīnu par jautājumiem, kuri saistīti ar Eiropas Savienību. Pareizo atbilžu sniedzēji saņēma balvas.