Latvijas Reitingi

28.05.2019. Karjeras attīstības atbalsta pasākums "Ceļā uz sevi"

    Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros.
    8. klašu skolēni praktiski mācījās izzināt sevi, savus dotumus, apzināties savas prasmes un iemaņas, talantus, un to atbilstību specifiskām profesijām. Darbnīcu laikā skolēni pilnveidoja komunikācijas prasmes kā arī tika aktivizēts pašnovērtēšanās process, izmantojot vadītājas karjeras konsultantes Jolantas Priedes izstrādāto metodiku "Karjera kā laiva vai reaktīva lidmašīna".

23.05.2019. Karjeras attīstības atbalsta pasākums "Es - savai nākotnei!"

    Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros.
    5. - 6. klašu skolēni praktiski mācīsies izpētīt sevī, apzināties savas prasmes un iemaņas, savus dotumus, talantus un to atbilstību specifiskām profesijām, izmantojot personīgās izaugsmes treneres, karjeras konsultantes Agitas Šmitiņas izstrādāto metodi "Profesiju pasaule". Ar kartiņu palīdzību, tika veicināta skolēnu saruna par dažādām profesijām. Skolēni noskaidroja, kādi ir galvenie noteiktas profesijas darba instrumenti, profesijas "+" un "-"; radniecīgās profesijas. Praktiskās nodarbības laikā skolēni pilnveidoja komunikācijas prasmes, kā arī tika aktivizēts skolēnu pašnovērtēšanās process.

Karjeras attīstības atbalsta pasākums "Tā top, tur top"

    Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros.
    2., 3. un 21. 05. 2019. g. 6. - 7. klašu skolēni iepazinās ar siera ražošanas uzņēmumu "SierŠtelle".
    Jaunieši piedalījās radoši izzinošā ekskursijā; uzzināja, kādas profesijas pārstāvji strādā siera ražošanas uzņēmumā, klātienē vēroja siera tapšanas procesu. Skolēniem tika pastāstīts par darba specifiku, darba apģērbu un darba apstākļiem. Tika sniegta informācija par darba iespējām nozarē. Jaunieši guva izpratni par uzņēmējdarbības principiem, nepieciešamam prasmēm un iemaņām. Radošas darbnīcās skolēni iejūtās siera meistara "ādā" - izmēģināja savas spējas pagatavot sieru.

02.05.2019. Karjeras atbalsta pasākums "Meistarklases pie profesionāļiem"

    Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros.
    Lai attīstīt karjeras vadības prasmes nākotnes lēmuma pieņemšanā 10. - 11. klašu skolēnu komandas (kopā 48 jaunieši) no Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas, Ziemeļvalstu ģimnāzijas un Rīgas 25. vidusskolas piedalījās karjeras atbalsta pasākumā ,,Meistarklases pie profesionāļiem’’ - četrās meistarklasēs un iepazinās ar fotogrāfa, biškopja, pavāra un apģērbu dizainera profesijām. Skolēni noskaidroja, kādi ir profesijas pārstāvju darba pienākumi, profesijas plusi un mīnusi. Meistarklasēs jaunieši pārbaudīja savas prasmes un interesi par iepazīto profesiju. Skolēni praktiski līdzdarbojās, izmēģināja darba procesu, pildīja dažādus uzdevumus.
    Iedvesmojošs veiksmes stāsts par tehnoloģijām, izaicinājumiem un uzdrīkstēšanos patīkami pārsteidza jauniešus uzņēmumā Draugiem Group birojā Ojāra Vācieša iela 6B.
    "Mūsu veiksmes pamatā ir uzticēšanās. Ikviena mūsu ideja, katrs projekts tiek veidots, domājot globāli, – virzīties pasaules tirgos nav nekāda ekstra, tas ir mūsdienu biznesa pats pamats." Lauris Liberts, dibinātājs un līdzīpašnieks
    "Uzņēmējdarbība nenozīmē dabūt ātri un daudz, jādomā ilgtermiņā. Ir svarīgi veidot tādu darba vidi, lai cilvēki turp nāktu nevis kā uz darbu, bet kā uz turpinājumu savas personības vajadzībām. Prioritāte ir cilvēki ar nerimstošu bērnišķīgu interesi kaut ko uzzināt." Agris Tamanis, dibinātājs un līdzīpašnieks

25.04.2019. Karjeras vadības prasmju integrēšana IT stundās

    11.b klases skolēni, sadarbībā ar Latvijas Universitāti MII Tīkla risinājumu daļu, NIC mārketinga un komunikācijas vadītāju Danu Ludvigu, interaktīvā nodarbībā uzzināja
    Kas ir domēna vārds? Kā ir mainījusies tā nozīmē mūsdienu IT laikmetā? Kādas ir domēnu industrijas jaunākās tendences, tās plusi un mīnusi? Kādi faktori jāņem vērā, izvēloties veiksmīgu domēna vārdu? Ko domēna vārdos saredz, hakeri, marketinga speciālisti, uzņēmēji un IT speciālisti?
    www.nic.lv, www.pardomenu.lv, www.domenimi.lv
    "Lekcijā par domēnu vārdu izmantošanu ieguvu ļoti daudz jaunas informācijas. Likās interesanti, ka ikdienā tik bieži izmantoju domēnu nosaukumus, taču patiesībā tik maz par tiem zinu. Man arī ļoti patika, ka lekcijā bija arī praktiskā daļa- spēlējām izglītojošu un aizraujošu spēli, kuras gaitā uzzinājām daudz interesantu faktu par domēnu vārdiem."
    11.b klases skolniece Enija

18.04.2019. g. AFS Latvija karjeras atbalsta pasākums

    5.-12. klašu skolēni tika iepazīstināti ar AFS apmaiņas programmām un mācībām ārzemēs; ar vasaras skolām un brīvprātīgā darba iespējām pasaulē. Jauniešiem tika dota iespēja pārbaudīt savas starpkultūru zināšanas un ieskatīties pasaules pilsonības izglītībā. Interaktīvās nodarbības vadīja apmaiņas programmas skolniece no ASV Reja Forreja (Reya Forrey).

17.04. 2019. g. karjeras atbalsta pasākums "Profesiju DNS"

    Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros.
    9. klašu skolēni analītiskas spēles veidā analizēja aktiera, operāciju māsas un pilota profesiju plusus un mīnusus; kopā ar ekspertiem piedalījās diskusijās, ieguva iespēju ieskatīties profesiju ikdienā, uzzināja par izglītības iespējām nākotnē.

Karjeras kompetenču integrēšana mācību procesā

    9. aprīlī 10. AB klašu jaunieši apguva nākotnes plānošanas prasmes angļu valodā. Praktiskās nodarbības "Setting the Goals" vadīja Laine Kalēja, studentu organizācijas Southwestern pārstāve.

ZVĢ absolventu dienas

    4.04. un 8.04. ar Ziemeļvalstu ģimnāzijas jauniešiem tikās 2017./2018. m.g. skolas absolventi Marija Dvornikova un Dāvids Puišelis. Skolēni uzzināja par studiju iespējām Rīgas Ekonomikas augstskolas Rīgā (Stockholm School of Economics in Riga) un Rīgas Stradiņa universitātē.

Nodarbības par drošibu 1. un 2. klasēm

    Marta beigās un aprīļa sākumā Ziemeļvalstu ģimnāzijas sākumskolas 1. un 2. klases skolēniem bija iespēja vērot interaktīvas nodarbības par drošību. Paldies par šīm jaukajām un noderīgajām bezmaksas nodarbībām skolotājai Agnesei Rudzrogai un 2.c klases skolnieka Adriana māmiņai.

Karjeras atbalsta seminārs "Kā panākt, lai sapņi piepildās"

    27. martā Ziemeļvalstu ģimnāzijas vidusskolēni piedalījās iedvesmojošā karjeras atbalsta seminārā "Kā panākt, lai sapņi piepildās", kuru vadīja EKA un Alberta koledžas līdzīpašniece, Augstākās Izglītības padomes locekle Anna Saltikova.
    "Nodarbība mani aizrāva – runājām par man aktuālu tēmu - kā būt laimīgam." (Megija, 12.B)
    "Ļoti motivējoša, iedvesmojošā un aizrautīga saruna, iedrošinājums sasniegt savus mērķus. Uzzināju, ka mani sapņi ir reāli, nedrīkst baidīties, jādomā pozitīvi. Rodas ticība par savu nākotni." (Rūdolfs, 12.B)

Karjeras attīstības kompetenču integrēšana mācību stundās

    26. martā Ziemeļvalstu ģimnāzijas 11.AB un 12.AB klašu skolēni pārbaudīja savu angļu valodas līmeni nodarbībā "The 21st century, new business and the English language changes". Jauniešus testēja, motivēja, iedrošināja un atbalstīja Banku augstskolas mācībspēks docente Sandra Kraže.

Karjeras pasākums lidostā "Rīga" 5. klasēm

    No 18 līdz 27. martam projektā Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros notika karjeras attīstības atbalsta pasākums lidostā "Rīga" 5. klašu skolēniem.
    "18. martā mēs, 5.a klase, bijām ekskursijā uz lidostu. Lidostā mūs sagaidīja lidostas darbiniece. Mēs izgājām cauri drošības vārtiem un devāmies uz autobusu. Kad mēs braucām ar autobusu pa lidostu, varēja ļoti labi redzēt, kā lidmašīnas paceļas un nolaižas. Mēs uzzinājām, ka lidostā strādā stjuartes, pilots, dispečers, aģenti, informācijas darbinieki un muitas speciālisti. Ekskursijas beigās mums iedeva piekariņus, un visiem ekskursija ļoti patika."
    Unda Aivija Zilbere
    "Parasti pirmā darba diena pēc brīvlaika ir ļoti grūta diena, taču šī pirmdiena nebija tāda. Mēs - 5.c klase ar audzinātāju Kristīni devāmies ekskursijā uz lidostu “Rīga”. Mēs izbraucām ar skolas autobusu apmēram 8:40 no rīta, jo bija jābrauc ļoti maz, un pati ekskursija sākās 9:00. Sākumā mēs 0. stāvā sagaidījām gidi, kura mums iedeva spilgti zaļas vestes, ar kurā varam iziet uz lidlauka.
    Tad mēs uzgājām 1. stāvā, kur gide mums pastāstīja, kādas aviokompānijas piedāvā reisus no lidostas “Rīga”, to, ka šai lidostai rudenī paliks 45 gadi un daudz citu interesantu lietu. Tad mēs devāmies uz drošības kontroli, kur mēs uzzinājām, ka katrai personai, kas dodas cauri lidostai uz lidlauku, ir jāiziet cauri tai. Mums bija jānovelk jakas un cepures, un tās līdz ar telefoniem bija jāieliek speciālās kastēs, kas izgāja cauri rentgenam. Tikmēr mēs paši izgājām cauri metāla detektoram, un, ja tas pīkstēja, tad mums kaut kas bija no metāla, un dažiem pat tādēļ bija jāvelk nost zābaki.
    Pēc drošības kontroles mums bija atļauts doties uz lidlauku, kur mūs jau gaidīja autobuss. Tad mēs visi tajā sakāpām un sākām braukt. Mēs redzējām daudz dažādas lidmašīnas."     18. martā lidostu apmeklēja arī 5.d klase, savukārt 27. martā tur viesojās 5.b klase.

SEB bankas karjeras nodarbība "Finanšu pratība"

     Vidusskolas skolēniem arvien biežāk nākas pieņemt svarīgus lēmumus dažādās dzīves situācijās, arī par finanšu lietām. Ar mērķi stiprināt jauniešos izpratni par finanšu plānošanu un naudas lietām, SEB bankas darbinieki jau ceturto gadu apmeklē skolas ar finanšu pratības lekcijām. 06.03.2019. 12. AB klašu skolēniem karjeras nodarbībā "Finanšu pratība" tika integrēta ekonomikas mācību stundās.

Karjeras nodarbība "Darba intervija"

     Kā rakstīt CV? Kam pievērst uzmanību motivācijas vēstulē? Kā sagatavoties darba intervijai?
    Kopā ar Groningenas universitātes maģistranti L. Baldiņu 06.03.2019. 11.AB klašu skolēni praktiski "iejutās" darba meklētāju lomās.

13. februārī norisinājās Ēnu diena 2019

     Šogad ēnotājus ar dažādām profesijām iepazīstina 1545 ēnu devēji no visas Latvijas, kopumā piedāvājot 8664 vakances. Saglabājusies arī liela skolēnu interese par "Ēnu dienu" - portālā "www.enudiena.lv" šogad reģistrējušies 34 000 potenciālo ēnotāju. Šogad pieprasītākās profesijas skolēnu vidū ir programmētājs - 341 pieteikums, fizioterapeits - 273, pilots - 260, gaisa kuģa stjuarts - 250, feldšeris - 227, inženieris - 206, sabiedrisko attiecību speciālists - 180, žurnālists - 170, pavārs - 170, un ārsts - 160.
    340 Ziemeļvalstu ģimnāzijas skolēni aktīvi piedalījās Ēnu dienā 2019.
    Aktīvākās klases: 2.B (visi skolēni), 5.C, 6.A, 6.D, 7.A, 8.C, 10.A, 11.B.
    ZVĢ SKOLĒNU ĒNU DIENAS 2019 PROFESIJAS:
    finanšu konsultants, floriste – pārdevēja, fizioterapeits, preču speciālists, friziere, bārmenis - viesmīlis, loģistikas speciālists, deputāts, automehāniķis, konferenču un pasākumu centra vadītāja, pirmsskolas skolotājs, inženieris, TV raidījumu vadītāja, programmētājs, ugunsdrošības speciālists, tiesnesis, uzņēmuma vadītājs, drošības sistēmu speciālists, projektu vadītājs, iekšējās kvalitātes konsultants, grāmatvedis, zobu tehniķis, pavārs, lektors, pārdošanas menedžeris, nekustamā īpašuma aģents, kancelejas preču veikala pārdevēja, policists, tetovētāja, klīnisko pētījumu speciālists, bibliotekāre, aviodrošības instruktors, tulkotāja, telekomunikāciju tīklu inženieris, auklīte, lielformāta drukas speciālists, jurists, ministrs, akrobātikas treneris, kora vadītāja, stjuarte, farmaceite, anesteziologs – reanimatologs, fotogrāfs, vetārsts, ceļojuma aģente,...

9.-12. klašu jaunieši apmeklē izstādi "Skola 2019"

     1. martā projektā Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros 140 Ziemeļvalstu ģimnāzijas 9. -12. klašu jaunieši apmeklēja 25. starptautisko izglītības izstādi "Skola 2019".
    Izstāde "Skola" – nozīmīgākais izglītības iespēju notikums Latvijā, kas pulcēja tūkstošiem jauniešu un piedāvāja plašu un kvalitatīvu informāciju par mācībām Latvijā un ārzemēs.
    "Ieinteresēja Flex apmaiņas programma un pēc vidusskolas studijas ārzemēs." (Elīna)
    "Lieliska iespēja iepazīt dažādas mācību iestādes." (Liene)
    "Izstāde vairāk bija domāta vidusskolēniem, taču bija lietderīgi padomāt par iespējām pēc vidusskolas, izvirzīt mērķus tālākai profesionālai nākotnei." (Diāna)
    "Mērķis bija uzzināt vairāk par mācībām RSU. Kopumā bija interesanti pavērot, kādus mācību veidus piedāvā citas augstskolas." (Elizabete)

Tikšanās ar absolventi Agnesi Kriķi

    26. februārī 9. ABC klašu skolēni tikās ar Ziemeļvalstu ģimnāzijas absolventi Agnesi Kriķi. Pamatskolas beidzēji ir nopietnā lēmuma priekšā. Karjeras veidošanas procesā, Agnese iedrošināja jauniešus ieklausīties sevī, aktīvi izmantot darba tirgus iespējas, ticēt saviem spēkiem, nebaidīties riskēt, uzticēties ģimenei, draugiem un savai skolai - ZVĢ.

Praktiskā nodarbība "Setting the Goals"

    19. februārī 9.ABC klašu skolēniem bija iespēja domāt un runāt par savu nākotni angļu valodā. Praktisko nodarbību "Setting the Goals" vadīja Laine Kalēja, studentu organizācijas Southwestern pārstāve.

"Karjeras izglītības darbnīcas" 1. – 9. klašu skolēniem

     No 15. līdz 25. janvārim projektā Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros notika karjeras attīstības atbalsta pasākums "Karjeras izglītības darbnīcas" 1. – 9. klašu skolēniem.
    Skolēni, atbilstoši savam vecuma posmam, vēroja interaktīvas nodarbības - darbnīcas par pavāra profesiju. Jaunāko klašu skolēni darbojās ar ēdamo papīru, flomāsteriem un citām neparastām lietām, kuras var ieinteresēt skolēnus apgūt šefpavāra arodu. Vecāko klašu skolēni darbojās ar neikdienišķām ierīcēm, kurus izmanto augstas klases pavāri.
    Viesnīcas "Wellton Riga Hotel" šefpavāram Andrim Jugānam ir veiksmīgs profesionālās karjeras ceļš: arodmācības, darbs Vācijā, Ziemeļvalstīs, Lielbritānijā, Īrijā; uzņēmējdarbības pieredze restorāna "KUK BUK". Šobrīd A. Jugānam visvairāk patīk improvizēt un eksperimentēt - izdomāt jaunus neparastus ēdienus. Daži skolēni izrādīja īpašu interesi un pieteicas "ēnot" meistaru 13. februārī ĒNU DIENĀ 2019.
    "Vienīgais veids, lai kaut ko sasniegt, ir mācības!" (Miks Andrievs Vītoliņš, 7.C)
    "Sapratu, ka pavāra darbs ir ļoti radošs" (Deniss Petrovs, 9.A)
    "Man patika iejusties "pavāra lomā"" (Rinalds, 9.A)

Tikšanās ar absolventu Tomu Langi

     29.01.2019 gadā 10., 11. un 12. klašu skolēni tikās ar ZVĢ 2008. gada izlaiduma absolventu Tomu Langi. Mācības RTU uzņēmējdarbības fakultāte, darbs tirdzniecības nozarē un loģiskais turpinājums - savs uzņēmums WUF KIDS. Darbs kā aizraušanās, kā iespēja radoši izpausties. Toms iedrošina jauniešus sākt nopietni domāt par savu nākotni jau tagad, meklēt līdzīgi domājošus, interesēties par vecāku profesijām, piedalīties ĒNU DIENĀS.

Tikšanās ar Latvijas Universitātes zviedru valodas pasniedzējiem

    23.01. 2019. gadā 11. - 12. klašu skolēni - zviedru valodā runājošie – tikās ar Latvijas Universitātes zviedru valodas pasniedzējiem Andersu Olssonu un Ivaru Orehovu.
    Viņi pastāstīja gan par zviedru valodas mācīšanas vēsturi LU, gan par iespējām apgūt zviedru valodu, gan arī par sadarbības projektiem ar Zviedriju. Savukārt tikšanās otrajā daļā 12.klašu skolēniem, kuri šobrīd apgūst tēmu sports, bija iespēja tuvāk uzzināt par zviedru tenisa leģendu Bjernu Borju, kā arī citiem ievērojamiem zviedru sportistiem.

Tikšanās ar ZVĢ absolventi M. Grāvīti – Indrāni

    22.01. 2019. gadā 9., 10., 11. un 12. klašu skolēni tikās ar ZVĢ absolventi M. Grāvīti – Indrāni - Latvijas Kultūras akadēmijas Latvijas Kultūras koledžas 2.kursa studenti. LKA Latvijas Kultūras koledža ir viena no pieredzes un tradīciju bagātākajām koledžām Latvijā, kas piedāvā modernu izglītību kultūras jomā. Marutas stāsts ir patiesa atklāsme par drosmi, šaubām, panākumiem, vilšanos, cerībām, veiksmi, lieliem dzīves mērķiem un izaicinājumiem.
    Vairāk par Kultūras koledžu: http://kulturaskoledza.lv/

Tikšanās ar ZVĢ 1. izlaiduma absolventi Elīnu Egli

    14.01.2019 gadā 11. un 12. klašu skolēni tikās ar ZVĢ 1. izlaiduma absolventi Elīnu Egli.
    "Manuprāt, katra diena sniedz iespēju izzināt sevi un atklāt līdzcilvēkus, īstenot lielākas vai mazākas ieceres biznesā un sabiedriskā darbā."/E. Egle/
    Latvijas Biznesa savienības padomes priekšsēdētāja, Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijas (DAIF Latvija) līdzdibinātāja un Valdes priekšsēdētāja, Latvijas Korporatīvās sociālās atbildības platformas (KSA Latvija) līdzdibinātāja, Latvijas Mazo un vidējo uzņēmumu foruma (MVU Forums) līdzdibinātāja un Valdes priekšsēdētāja
    Pašlaik Elīna vada uzņēmumu "Baltic Id", kas aicina izmantot Baltijas jūras reģiona unikālās attīstības iespējas. E.Egle attīsta uzņēmumu "FasTracKids Latvia", ir iesaistījusies sabiedriskajā darbā kā valdes priekšsēdētāja Latvijas Drošības un aizsardzības industriju federācijā un padomes priekšsēdētāja Latvijas Biznesa savienībā. Viņa arī ir līdzdibinātāja Latvijas Korporatīvās sociālās atbildības platformai (KSA Latvija). Strādājot par Valsts Prezidenta ekonomikas, uzņēmējdarbības un nodarbinātības padomnieci, LR Valsts Prezidenta kancelejā E.Egle gatavoja priekšlikumus un viedokļus Valsts prezidentam un Valsts Prezidenta kancelejai ekonomikas, uzņēmējdarbības un nodarbinātības jautājumos, stratēģiskās attīstības, publiskās pārvaldības, sociālās, fiskālās, izglītības un zinātnes jomās. Starptautisko pieredzi E.Egle guvusi kā Darba devēju vecākā padomniece Austrumeiropā un Centrālāzijā ANO Starptautiskā Darba organizācijā (ILO).

Karjeras atbalsta praktiskā nodarbības "Ko nemāca skolā?"

    9.01. un 15.01.2019. gadā 11. - 12. klašu skolēni piedalījās karjeras atbalsta praktiskā nodarbībā "Ko nemāca skolā?" Radošā darbnīcā jaunieši mācījās formulēt karjeras plānošanas nosacījumus un posmus; novērtēja, cik svarīga domāt par dzīves mērķiem, nākotnes plāniem, un kādā veidā tos sasniegt. Kā īsts izaicinājums likās praktiskais uzdevums: ``5 minušu laika uzrakstīt 100 dzīves mērķus``. Nereāli? Reāli. Cik? 30! Nodarbības vadīja Starptautiskās studentu organizācijas Southwestern pārstāves Laine Kalēja un Diāna Bačkure.

Karjeras izglītības darbnīcas "Izglītības sistēma un studiju iespējas Somijā"

    8.01.2019. gadā 11. - 12. skolēni piedalījās karjeras izglītības darbnīcas "Izglītības sistēma un studiju iespējas Somijā". Lekcijas laikā jauniešiem tika prezentēta gan vienā no vadošajām izglītības sistēmām pasaulē, gan studiju iespējas Somijā un Lapzemes Universitātē (Lapland University of Applied Sciences, Rovaniemi). Nodarbības vadīja Anželika Krastina (International Coordinator/Senior LectureSchool of Business and Culture Lapland University of Applied Sciences, Rovaniemi, Finland).

 

Semināri "Jaunietis darba tirgū"

    05.12., 10.12., 12.12. portālā `Prakse.lv` pārstāvji organizēja 10.AB, 11.AB un 12.AB. klašu skolēniem seminārus "Jaunietis darba tirgū".
    Prakse.lv - darba, prakses un karjeras iespēju portāls. Portālam uzticas vairāk nekā 84 000 jauni speciālisti un 5000 darba devēju.
    Portālā Prakse.lv var aizpildīt karjeras testus, virtuāli piedalīties praksē 312 uzņēmumos, virtuāli sekot 219 profesiju pārstāvjiem, uzzināt kas ir Skolu un studiju TOPs, atrast informāciju par ekskursijām uzņēmumos "Atvērto durvju nedēļa", semināriem vidusskolās "Jaunietis darba tirgū", karjeras un izglītības katalogu "Veiksmes formula", TV raidījumu ciklu "Kurp dodies?", dokumentālām īsfilmām "Nākotnes aprēķins", mākslas filmu "Amatieris", u.c.

Tikšanās ar Ziemeļvalstu ģimnāzijas absolventi Aneti Konu

    03.12. 10A, 11A, 12A (humanitārā virzienā) klasēm literatūras stundas vadīja Ziemeļvalstu ģimnāzijas 2005. gada absolvente Anete Kona - vairāku grāmatu tulkotāja no somu valodas. Vai tā bija tikai neparasta stunda lasītavā, vai diskusija, vai intervija, vai monologs? Tas noteikti bija ļoti jaunā un talantīga cilvēka stāsts – klusa atklāsme par dzīves jēgu, savā ceļa un sevis meklējumiem, par drosmi un uzdrīkstēšanos.

BRĪVPRĀTĪGAIS DARBS

    Kas ir pilsoniskums?
    Tas ir laiks un enerģija, kuru veltām sabiedrībai un labajiem darbiem. Daži no mums šajā jomā aprobežojas ar nodokļu maksāšanu un balsošanu vēlēšanās, daži – aktīvi iekļaujas valsts politiskajā dzīvē un ir aktīvi savas valsts vai novada patrioti, citi – ir gatavi darboties sabiedriskajās organizācijās un brīvprātīgo kustībā, nodarboties ar labdarību u.t.t. Katram cilvēkam šī vajadzība just sevi kā sabiedrības daļu ir atšķirīga, taču tā ir ikviena cilvēka dzīves sastāvdaļa (http://www.nva.gov.lv/karjera/).
    29.11., 06.12. un 11.12. brīvprātīgie no 12. B klases Megija Puriņa un Edvarts Mežulis dalījās savā pieredzē - novadīja 4 lekcijas – prezentācijas par brīvprātīgo darbu Eiropā 9.C, 10.AB un 11.AB klašu skolēniem.
    Eiropas Solidaritātes korpuss ir jauna iniciatīva, ko Eiropas Savienība sākusi, lai jaunieši varētu veikt brīvprātīgo darbu vai piedalīties projektos, kuri organizēti pašu valstī vai ārzemēs un kuru mērķis ir palīdzēt kopienām un iedzīvotājiem Eiropā.
    Ja vēlies brīvprātīgi strādāt sabiedrības labā, mājas lapā www.brivpratigie.lv meklē sev interesējošo nozari un piesakies brīvprātīgajam darbam! Jau tagad www.brivpratigie.lv atrodamas brīvprātīgā darba iespējas veselības un sociālās aprūpes, izglītības un zinātnes, valsts pārvaldes, dabas un vides, kultūras, sporta un citās jomās!

STUDIJAS DĀNIJĀ

    21.11. ar Ziemeļvalstu ģimnāzijas 12. klašu skolēniem tikās izglītības aģentūras Study Start pārstāve Sandra Umbrovska, kas pastāstīja jauniešiem par izglītības iespējām Dānijas augstskolās. Aģentūra nodarbojas ar atbalsta pasākumiem Latvijas studentiem, kas vēlas uzsākt studiju gaitas Dānijā, un vairāki mūsu skolas absolventi jau veiksmīgi izmantojuši Study Start sniegto atbalstu.
    Katru gadu uz Dāniju dodas studēt vairāk nekā 10 tūkstoši studentu no dažādām pasaules valstīm, izmantojot Dānijas piedāvāto iespēju studēt bez maksas un iegūt kvalitatīvu, mūsdienīgu un darba tirgū konkurētspējīgu augstāko izglītību. Visiem studentiem ir iespēja saņemt arī ikmēneša stipendiju, lai segtu dzīvošanas izdevumus.

    10. septembrī 12. klašu skolēni tiekas ar Dream Foundation pārstāvjiem, lai uzzinātu par studijām ārzemēs. Dream Foundation sniedz iespēju pieteikties vairāk kā 50 augstskolām Eiropā, kas piedāvā aptuveni 7000 pilna laika studiju programmas angļu valodā. Organizācija Dream Foundation ir dibināta 2008. gadā, šobrīd darbojas 10 Eiropas valstīs un palīdzēja uzsākt studijas ārzemēs gandrīz 3000 cilvēkiem.

    Karjeras nedēļu jau sesto gadu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) un to finansē ESF projekts "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs".
    Šogad 47 Latvijas pilsētās un novados Karjeras nedēļas ietvaros notika vairāk kā 140 interaktīvi, izglītojoši un daudzveidīgi pasākumi, kurus apmeklēja vairāk nekā 114 tūkstoši bērnu un jauniešu.
    Karjeras nedēļa notika arī Ziemeļvalstu ģimnāzijā, un tās tēma šogad bija karjeras vadības prasmes un to loma karjeras plānošanā. Karjeras nedēļas 2018 sauklis "Būvē savu karjeru pats!" aicināja jauniešus karjeras plānošanu sākt ar sevis un savu iespēju iepazīšanu, mērķtiecīgi pašiem vadot un attīstot savu tālākās izglītības un profesijas izvēli. Mācību priekšmetu un klašu stundās skolēni izmantoja "karjeras klucīšus", "karjeras ķieģeļus", būvējot savu sapņu profesiju, plānojot nākotni.

    Izstāde "Būvē savu karjeru pats!"

    2018. gada 8., 9. un 10. oktobrī projektā Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros notika karjeras attīstības atbalsta pasākums "Ceļā uz sevi".
    9. - 10. klašu skolēni praktiski mācījās izzināt sevi, apzināties savas prasmes un iemaņas, savus dotumus, talantus, un to atbilstību specifiskām profesijām. Darbnīcu laikā skolēni pilnveidoja komunikācijas prasmes, izmantojot SIA Minerva izstrādāto "Emociju spēli", kā arī metodiku lēmuma pieņemšanai - Dilemma: "Upuris/Radītājs". Skolēni mācījās izvērtēt savas rakstura īpašības un izvirzīt nākotnes mērķus profesionālajā karjerā.

    11. klašu skolēni praktiski mācījās izvirzīt savus nākotnes mērķus, sastādīt mērķu sasniegšanas soļus, izmantojot programmas "Start Strong" elementus; ar praktiskiem piemēriem veica sevis izzināšanu un novērtēšanu. Skolēni izmēģināja karjeras izveides pamatelementus, mācījās praktiski pieņemt lēmumu par studiju vai profesijas izvēli. Meistardarbnīcu laika tika veicināta jauniešu saruna par mūsdienu darba tirgus prasībām un tendencēm, kā arī tika aktivizēts pašnovērtēšanās un lēmumu pieņemšanas process.
    Nodarbībās tika izmantota "Start Strong" metodika, kuru ir izstrādājuši karjeras kouči no Baltijas valstīm un ASV.

    3. decembrī Ziemeļvalstu ģimnāzijas 4. klasēm bija ļoti jauks un izzinošs karjeras atbalsta pasākums. Skolā viesojās Agita Šmitiņa un stāstīja par dažādām profesijām. Nodarbībā tika izmantotas lektores izstrādātais metodiskais līdzeklis - "Profesiju kārtis". Tā bija aizraujoša nodarbība ar rotaļu elementiem.

    2018. gada 10. oktobrī projektā Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros notika karjeras attīstības atbalsta pasākums "Es - savai nākotnei!".
    Meistardarbnīcā 12. klašu skolēni tika iepazīstināti ar dažādiem karjeras izveides pamatelementiem, ar praktiskiem piemēriem mācījās veikt sevis izzināšanu un novērtēšanu, izmantojot personīgās izaugsmes trenera adoptētu metodi. Sadarbojoties, skolēni praktizēja karjeras lēmuma pieņemšanas modeli, attīstīja karjeras vadības prasmes ar mērķi gūt skaidru priekšstatu par to, kas veido karjeru un kas ir `iluzorā karjera`, kā orientēties mūsdienu darba tirgū, kādas ir tā prasības un kādi talanti būs pieprasīti nākotnē. Nodarbībās tika izmantota "Start Strong" metodika, kuru ir izstrādājuši karjeras kouči no Baltijas valstīm un ASV.
    Vidusskolas beidzēji atzinīgi novērtēja iespēju izzināt sevī, novērtēt savas karjeras vadības prasmes, lai pieņemtu apzinātu lēmumu par nākotnes studijām un profesijas izvēli.

    Skolēnu vecāki aktīvi iesaistījās Karjeras nedēļas 2018 organizēšanā - vadīja klašu stundās. Jaunieši ar interesi iesaistījās karjeras veiksmes stāstos: 5.A klases skolēni izzināja iepirkuma speciālista profesijas plusus un mīnusus; 5.B klases skolēni gan virtuāli, gan sarunā iedziļinājās policijas darbinieka ikdienā; 6.A klases skolēni devās "ceļojumā" kopā ar jūras kapteini; 8.B klases kolektīvs ieskatījās loģistikas firmas TNT/Fed Express ikdienā. 7.B klases komanda tika pie vērtīga sertifikāta no SIA "Team Up" par dalību komandas veidošanas pasākumā.

    9. oktobrī 10.A klases skolnieces piedalījās jauniešu diskusijā "Vadi savu karjeru pats?" Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolā, kur par savu karjeras izvēli, profesijai nepieciešamajām prasmēm, veiksmēm un neveiksmēm stāstīja Latvijā populāri dažādu profesiju pārstāvji: TV personība un pasākumu vadītāja Lelde Ceriņa un AS "Latvijas Finieris" Iekārtu rūpnīcas direktors Māris Bumbieris. Profesiju dueli vadīja aktīvists un fitnesa treneris Dinārs Zāģers.

    11. oktobrī 9.C klases skolnieces Eiropas Savienības mājā piedalījās karjeras pasākumā ar Ansi Bogustovu "Zelta mirkļi! Iedvesmojies!":
    uzzināja, kā vienaudzes, skolnieces, Elīna Skrindževska un Laura Kreiviņa pasaules prasmju sacensībās Euroskils nopelnījušas zelta medaļu; modes mākslinieks un Ginta Budes modeļu skolas dibinātājs Gints Bude stāstīja par modeļu darba aizkulisēm; Latvijas pieprasītākais fotogrāfs Ilmārs Znotiņš iepazīstināja ar profesionālajiem izaicinājumiem "Photoshop un Instagram" laikmetā.

    Septembrī VIAA uzaicināja jauniešus piedalīties aptaujā par karjeras attīstības atbalstu vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs un to ieguvumiem. Vairāk nekā 19 tūkstoši 7. - 12. klašu un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi (arī no Ziemeļvalstu ģimnāzijās) apliecināja, ka zina, kas ir karjeras atbalsts skolās un izprot tā nozīmi. Jaunieši kā noderīgākās un interesantākās karjeras aktivitātes nosauca Karjeras nedēļu, Ēnu dienas un mācību ekskursijas uz uzņēmumiem. Tikai viena trešā daļa no 9. un 12. klašu skolēniem ir izvēlējušies, ko darīs pēc skolas absolvēšanas, bet vairāk nekā 40% vēl nav izlēmuši par savu nākotnes profesionālo karjeru. Tas liecina par nepieciešamību stiprināt karjeras atbalstu un tā pieejamību izglītības iestādēs, palīdzot skolēniem izvēlēties savu izglītības virzienu un nākotnes profesiju.
    Karjeras nedēļas noslēguma dienā, 12. oktobrī, Ziemeļvalstu ģimnāzijas pedagogi karjeras konsultantes Baiba Rubene, Santa Sīle un Vera Lapkovska piedalījās VIAA gadskārtējā nacionālajā konferencē, diskutēja par karjeras attīstības atbalsta (KAA) nozīmi Latvijas izglītības iestādēs, kā arī uzklausīja jauniešu viedokli par KAA pakalpojumiem skolās un pašvaldībās.

    15.oktobrī 10.A klase apmeklēja uzņēmējdarbības konferenci "Uzdrīksties uzvarēt". Konferenci organizēja Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un organizācija Junior Achievement Latvia (JA Latvia) ar mērķi iedrošināt jauniešus pievērsties uzņēmējdarbībai, attīstīt viņos prasmi un uzņēmību realizēt savas biznesa idejas un veiksmīgi īstenot mārketinga aktivitātes.
    Konferences tēma bija "Biznesā kā sportā" . Skolēni varēja iedvesmoties no Lattelecom Rīgas maratona vadītāja Aigara Norda, Latvijas Futbola federācijas prezidenta Kaspara Gorkša, dziedātāja un uzņēmēja Ozola, kā arī citu uzņēmēju iedrošinošajiem stāstiem.
    Konferencē tika piedāvāta arī iespēja apmeklēt partneru stendus un aprunāties ar Patentu valdes, Ekonomikas ministrijas, Swedbank un citu jauno uzņēmēju atbalstošo uzņēmumu pārstāvjiem.
    Šī bija ļoti vērtīga konference, jo sniedza informāciju par to, kā skolēns var kļūt par uzņēmēju vēl mācoties skolā un, ka viss ir iespējams! Uzdrīksties būt drosmīgs!

"Swedbank" nodarbība 11.a un 11.b klasēm

    Pirmdien, 12. novembrī, mūsu skolā viesojās "Swedbank" pārstāve Adriana Kauliņa, lai 11.a un 11.b klases skolēniem vadītu nodarbību par tēmu "Nākotnes profesijas". Spraigā atmosfērā 40 minūtes pagāja nemanot, jo darba gaitā visiem bija jāiesaistās grupu aktivitātēs, kā arī jāspēj precīzi un argumentēti paust viedokli par mūsdienu prasībām darba tirgū. Interaktīvās nodarbības tika organizētas projekta "Dzīvei gatavs" ietvaros.

Karjeras attīstības atbalsta pasākums "Tā top, tur top" 2018. gada 5. un 8. novembrī

     2018. gada 5. un 8. novembrī projektā Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros notika karjeras attīstības atbalsta pasākums "Tā top, tur top".
    7. ABC klašu skolēni piedalījās radoši izzinošā ekskursijā maizes ceptuvē "Lāči". Jauniešiem tika sniegta informācija par mācību iestādēm, kurās var apgūt profesijas, kas nepieciešamas, lai strādātu maizes cepšanas uzņēmumos, darba iespējām šajā nozarē, kā veidot šāda tipa uzņēmumus, kādas iemaņas, prasmes nepieciešamas, kā vispār var kļūt par uzņēmēju.
    Skolēniem tika pastāstīts par darba specifiku, darba apģērbu, darba apstākļiem un citas noderīgas lietas par šīs nozares profesijām.
    Praktiskā darbošanās - skolēni iejūtas maiznieka - konditora lomā, piedalījās radoši izzinošā ekskursijā un klātienē vēroja maizes tapšanas procesu.

Karjeras nedēļa sākumskolā

    Karjeras nedēļa sākumskolā guva ļoti lielu atsaucību. Skolēni veidoja savus karjeras ķieģelīšus kopā ar skolotājiem, pārrunāja par profesijām, par to, ar ko nodarbojas katrā no tām. No karjeras ķieģelīšiem būvējām savu karjeras māju.
    Sākumskolā bija izveidots informatīvs stends par to, kādi pasākumi notika klasēs.
    Pārsteidzoši, bet 19 vecāki pieteicās klasēs stāstīt par savu profesiju. Stāstījumi bija ļoti interesanti un profesionāli. Šī bija ļoti interesanta un brīnišķīga nedēla sākumskolā, kura turpināsies arī visa mācību gada garumā, jo visi vecāki nepaspēja vai nevarēja vienas nedēļas laikā pastāstīt par savām profesijām.
    Paldies visiem vecākiem!

    1.a klasē viesojās Emīla tētis - Tele 2 servisa centra vadītājs. Stāstīja bērniem kādam jābūt vadītājam. Kā komplektēt veiksmīgu komandu, kura labi veiktu savu darbu. Kā tiek veidotas datorspēles.
    Evelīnas mamma pirmskolas izglītības iestādes audzinātāja. Viņa novadīja mācību stundu par karjeru. Kopā ar bērniem veica dažādus uzdevumus, kas saistīti ar profesijām. Stāstīja kas jāapgūst, lai kļūtu par ugunsdzēsēju, ārstu, u.c.

    1.c klasē viesojās Luīzes māmiņa - lidojumu aģents. Viņa stāstīja par ceļojumu aģenta profesiju.
    Dafnes tētis - Lidostas plānošanas un tehniskās apkalpošanas centra vadītājs. Viņš stāstīja par savu darbu lidostā.
    Leo tētis - Dzelzsbetona rūpnīcas direktors. Stāstīja un demonstrēja visu, kas saistīts ar dzelzsbetonu un savu profesiju.

    2.b klasē Matīsa māmiņa aicinās visu klasi pie sevis uz darba vietu, lai bērni varētu izprast visas darba nianses un profesijas DHL pastā.
    2.c klases skolēnus Imanta māmiņa iepazīstināja ar gida profesiju. Viņa strādā ar tūristiem somu un angļu valodā, iepazīstinot viņus ar Rīgu un Latviju. Pēc tam bērni devās virtuālā ekskursijā pa Rīgu un dāvanā saņēma kartes, lai Rīgas ievērojamākās vietas iepazītu klātienē.
    Katrīnas tētis nodemonstrēja kā darbojas dūmu detektori un novērošanas kameras, kā dažu sekunžu laikā tās saslēdzas ar datoru un var redzēt paši sevi un citviet notiekošo.
    Kas ir inženieris? Kādās tautsaimniecības nozarēs strādā inženieris? Uz šiem jautājumiem atbildes sniedza Katrīnas māmiņma. Skolēni iepazina kā projektus zīmē ēku elektrosistēmu inženieris un varēja to speciālā programmā izmēģināt paši.

    3.a klasi uz biblioteku aicinās Valta māmiņas māsīca.
    Edgara māmiņa aicinās uz Latvijas donoru centru.
    Lauras tētis stāstīs par IT nozari.

    3.b klasē 15.10.2018. Mareka mamma vadīja karjeras nedēļas ietvaros mācību stundu par medmāsas profesiju.
    Viņa stāstīja par medmāsām, kā viņas iedalās. Mareka māmiņa ir medmāsa kura operācijas laikā padod ārstam piederumus. Vēl viņa sīkāk stāstījagan par pienākumiem, gan apģērbu, gan higiēnas prasībām, gan sadarbību ar ārstu u.c.. Šī stunda ietvēra arī higiēnu - roku mazgāšanu. Mareka māmiņabija sarūpējusi gēla dezinfekcijas šķidrumu, ko katrs varēja izmēģināt un atraktīvi piedalīties roku mazgāšanā, atceroties visas roku kustības.
    Zīmīgi ir tas, ka tieši šajā dienā bija starptautiskā roku mazgāšanas diena.
    Kā dāvaniņa tika atstātas trīs rokassprādzes ar gaismiņām, katras dienas trīs dežurantiem, kuri var atgādināt visas roku kustības, lai ir kārtīgi nomazgātas rokas.
     Tika izmantota prezentācija, ar bildēm un skolēni tika iesaistīti diskusijā par šo tēmu.

    3.c klase. Karjeras nedēļā skolēniem bija iespēja iepazīties ar policista un advokāta profesijām. Klasē viesojās Laumas tētis un Aleksandra onkulis, lai stāstītu par savām profesijām. Skolēniem bija iespēja uzzināt daudz vairāk par šo profesiju darba ikdienu, darba pienākumiem, par nepieciešamajām prasmēm un personības rakstura īpašībām, kas palīdz veikt advokāta un policista darbus. Skolēniem bija iespēja pārliecināties cik ērta ir policista ķivere un cik sver policista aizsargstikls un civillikuma sējums.

    3.d klase. Karjeras nedēļas ieskaņā, 27. septembrī 3.d klasē savu profesiju prezentēja Luīzes māmiņa. Klases stunda bija atraktīva un ļoti interesanta. Bērni uzzināja par friziera profesiju.
    Rustama krustmāmiņa jau vairāk kā 12 gadus strādā par kultūras menedžeri. Skolēni ar interesi klausījās, kādi sagatavošanās darbi jāveic, lai pasākums izdotos.

    4.b klasē viesojās Adrianas māmiņa - Irina Grāve BKUS laboratorijas speciāliste (mikrobioloģijas sfēra), laboratorijas vadītājas vietniece.
    Un Henrika tētis - viens no labākajiem basģitāristiem Latvijā.
    Adrianas māmiņa stundas laikā stāstīja par dažādu baktēriju veidiem ("labas" un "sliktas") apkārtējā vidē, pārtikas industrijā un mūsu organismā. Par mikrobioloģijas laboratorijas ikdienas izmeklējumiem, baktēriju augšanu, testēšanu, antibiotikām. Pāstastīja, kā veiksmīgi var sevi pasargāt no infekcijām ar pareizu roku higiēnu. Praktiskajā daļā viņa, izmantojot speciālās Petri plates ar barotni, veica uzsējumus (pirkstu nospiedumus pirms / pēc roku mazgāšanas un kotroles grupai - notīrot pirkstus ar spirta salveti). Ar sterilo tamponu bija paņemtas uztriepes no mutes un mobilajiem telefoniem.
    Pēc 48 h (kad uzsējumi izauga laboratorijas termostatā) apskatīja rezultātus un secināja:
    1. Rokas vajadzētu mazgāt rūpīgak!
    2. Dezinfekcijas līdzekļi nogalina baktērijas (Arī labas! Tāpēc ikdienā nevajadzētu pāspīlēt ar antibakteriālo līdzekļu lietošanu)
    3. Mutē dzīvo ļoti daudz dažādu mikroorganismu, bet tas nav nekas slikts.
    4. Telefona ekrāns un vāciņš ir daudz netīrāki par rokām:)
    Henrika tētis stāstīja par mūziķa profesiju, par darbu televīzijas raidījumos. Bērni varēja saņemt viņa autogrāfus.

    4.d klase. 1. daļa - iepazīstam masieres darbu.

    Māmiņa - masiere mums pastāstīja par dažādiem masāžu veidiem, sākot ar viegli relaksējošām līdz pat stiprajām, kuras plaši tiek izmantotas darbā ar sportistiem un smaga darba darītājiem. Mums tika dota iespēja pašiem darboties ar dažādiem masāžas veikšanai paredzētiem atribūtiem. Uzzinājām par kosmētisko un ārstniecisko līdzekļu izmantošanu un to efektivitāti dažādu masāžu veikšanā.
    Foto redzams, kā viens no skolēniem ļaujas māmiņas rokām, baudot vidējas slodzes masāžu, kas ir gan relaksējoša, muskuļus atslābinoša, gan ārstnieciska.
    Kamēr vieni vēro procesu, tikmēr citi izmēģina roku masiera darbā.
    Kā strādā mūsu muskulatūra, kas ir slodze uz muskulatūru? Lūk, mēs paši esam muskulīšu lomā un izprotam darot!

    2. daļa - iepazīstam tirdzniecības menedžeres darbu.
    Mēs uzzinājām: kas ir tirdzniecības firmas un/vai kāda konkrēta firmas zīmola menedžeris. Izrādās, ka viņa kompetence ir ļoti plaša! Tā, piemēram, māmiņa, kura ir veikalu tīkla Douglas menedžere, veic preču pareiza, zīmola izvirzītajām prasībām atbilstoša, izvietojuma kontroli tirdzniecības vietās, gan nodarbojas ar luksus zīmolu preču iepirkšanu, gan kontrolē preču piegādes, gan iesaistās konkrētu luksus zīmolu preču degustācijās, kā arī vada kosmētikas jomā izglītojošus pasākumus. Un bez visa uzskaitītā ir nepieciešams lieliski pārzināt ikvienu Douglas veikalos nopērkamo produkciju!
    Protams, ka vislielāko prieku gan meitenēm, gan zēniem, gan arī skolotājai sagādāja ekskluzīvās dāvaniņas - dārgo kolekciju smaržu proves pudelītes. Ai, kā smaržojām mēs, kā smaržoja mūsu klases telpa!

    3. daļa - iepazīstam profesionāla, valsts prezidenta kancelejā strādājoša, tulka darbu.
    Izrādās, ka tulka darbs ir ļoti atšķirīgs. Par to pārliecinājāmies, iztēlojoties grāmatu tulka darbu, kas var noritēt mājās, mīkstā klubkrēslā ar tējas tasi rokās un reāli iejūtoties oficiālas valsts institūcijas tulka darbā. Mēs praktiskā darbībā izmēģinājām sinhronās tulkošanas norisi. Uzzinājām dažādas nianses par tulkotāja darba specifiku.
    Skolēnus visvairāk pārsteidza augstais profesionalitātes līmenis, kas izpaudās tajā, ka viens cilvēks teikumu nav pat vēl līdz galam pateicis, bet tulks jau to ir iztulkojis. Stereotips bija tāds, ka cilvēks pasaka un tad otrs to iztulko. Tomēr vienlaicīgā darbība, to redzot un dzirdot reāli, lika brīnīties pat skolotājai. Protams, tas bija redzēts TV, bet reāli pašam piedaloties procesā, izjūtas ir citas, iespaidi krietni lielāki!

Karjeras attīstības atbalsts Ziemeļvalstu ģimnāzijā

    Ziemeļvalstu ģimnāzija piedalās Eiropas Savienības fondaprojekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/I/001.

"Tā top, tur top"

    Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros.
    No 23.04. līdz 30.05. 12 skolēnu grupas (342 dalībnieki) apmeklēja Jelgavas karameļu darbnīcu un 10 grupas (249 dalībnieki) - Marmelādes konfekšu ražotni Ķekavā.
    Skolēni piedalījās radoši izzinošās darbnīcās, kuras laikā uzzināja, kādas profesijas ir nepieciešamas šādā uzņēmumā. Skolēniem tika pastāstīts par darba specifiku, darba apstākļiem, iemaņām un prasmēm, kurām jāpiemīt, lai varētu veikt šo darbu.
    Skolēni saņēma atbildes uz jautājumiem, cik viegli vai grūti ir izveidot savu uzņēmumu un darboties pārtikas nozarē.Jaunieši ieguva priekšstatu par daudzveidīgajām biznesa veidošanas iespējām Latvijā, iepazina tajā strādājošo cilvēku profesijas un darba ikdienu.
    Jelgavas darbnīcā skolēni paši iejūtas karameļu gatavotāju ādā un katrs izveidoja savu karameli. Ķekavas ražotnē skolēni radošā nodarbībā veidoja, apstrādāja un fasēja savu Konfelādes konfekti.

"Meistarklase pie profesionāļa" Rīgas 25. vidusskolā

    Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros.
    2018. gada 2. maijā, 3 skolu komandas (25. vidusskolas, Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas, ZVĢ) skolēni no 10. - 11. klases piedalījās 6 meistarklasēs: tiesas ekspertā, fizioterapeitā, kinooperatorā, Montesori pedagogā, digitālo stendu izstrādātajā, uzņēmējā. Skolēni tikās ar dažādu profesiju pārstāvjiem, lai iepazītu viņu darba saturu un specifiku; uzklausīt viņu veiksmes stāstus un padomus. Radošajās darbnīcās jaunieši pārbaudīja savas prasmes un interesi par iepazīto profesiju. Skolēni noskaidroja, kādi ir galvenie noteiktas profesijas darba pienākumi, darba instrumenti, profesijas "+" un "-". 6 eksperti vadīja 6 nodarbības, praktiski rādot sava aroda noslēpumus un darba tapšanas procesu. Skolēni "pielaikoja profesijas" - praktiski līdzdarbojās, izmēģināja mini darba procesu, pildīja dažādus uzdevumus. Meistarklašu laikā tika aktivizēts skolēnu pašnovērtēšanās process.

Karjeras attīstības atbalsta pasākums "Ceļā uz sevi"

    Pasākums notiek projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros.
    2018. gada 10. maijā, nodarbību laikā, 6. - 7. klašu skolēni praktiski mācījās izpētīt sevī, savus dotumus, talantus, rakstura īpašības, izmantojot karjeras konsultantes Agitas Šmitiņas izstrādāto metodi "Profesiju pasaule". Ar kartiņu palīdzību, tika veicināta skolēnu saruna par dažādām profesijām. Skolēni noskaidroja, kādi ir galvenie noteiktas profesijas darba pienākumi, darba instrumenti, profesijas "+" un "-"; kādas ir radniecīgās profesijas. Skolēni mācījās izvērtēt profesiju izvēles iemeslus un plānoja profesiju izpētes soļus.Praktiskās nodarbības laikā tika aktivizēts skolēnu pašnovērtēšanās process.

Karjera vizuālās māklas stundās

    2018. gada 20. aprīlī vizuālās mākslas stundās vadīja Ziemeļvalstu ģimnāzijas bijusī skolniece Renāte Logina. Renāte skolēnus iepazīstināja ar datorspēļu izstrādes industriju no ilustratora skata punkta. Gan vidusskolēniem, gan pamatskolas skolēniem ir neliels priekšstats par grāmatu ilustratora amatu. Skolēni tika informēti par iespējām apgūt grāmatu un datorspēļu ilustratora arodu Latvijas augstskolās un vidējās izglītības iestādēs.

Absolventu dienas ZVĢ

    No 3. - 13. 04. skolā viesojās 2014. gada absolvents Rihards Janmers, šobrīd students Nīderlandē - NHTV University of Applied Sciences, Bachelor Degree in Tourism Management $ Business Consultancy (English taught), Breda, The Netherlands. 2016. gadā Rihards veiksmīgi pabeidza mācības Dānijā - University College of Northern Denmark, Academy Profession Degree in Hotel $ Restaurant Management (English taught), Aalborg, Denmark. 2015. gadā mūsu absolventam bija iespēja strādāt Ķīnā, veikt zinātniskus pētījumus Taizemē, Kambodžā, Singapūrā. Rihards aktīvi iesaistās studentu dzīvē, izmantoja iespēju studēt apmaiņas programmā "Erasmus+", piedalās brīvprātīgās organizācijās. Riharda dzīves moto: "Esi aktīvs un izmanto visas iespējas , ko tev sniedz dzīve sniedz".

18.04. - RTU diena

    Skolā viesojās 2017.gada absolventes - RTU studentes Lauma Vēvere un Kristīne Ozola. 12. A un 12. B klašu skolēnus interesēja studentu dzīve, mācību saturs, lekcijas, eksāmeni, iespēja apvienot studijas un darbu. Meitenes iedrošināja topošus studentus pievienoties RTU studentu komandai.

Laboratorium Ekspertu skolas karjeras darbnīcas 6. - 11. klasēm

    3. aprīlī projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" (PVS 3713) ietvaros, notika Laboratorium Ekspertu skolas karjeras darbnīcas 6. - 11. klasēm.
    Programmas vadītāji aktualizēja ķīmijas un fizikas nozīmi mūsu ikdienā un parādīja kādās profesionālās jomās izmanto ķīmiju un fiziku. Karjeras darbnīcās tika izmantoti eksperimenti: 1. ķīmijas jomas profesijas (būvniecības uzņēmuma materiālu testēšanas laboratorija - celtniecības putas; farmācijas zāļu izstrādes un testēšanas laboratorija - sausais ledus; pārtikas kvalitātes laboratorija - Landolta reakcija; filmu industrijas specefektu laboratorija - šķidrais slāpeklis, sausais ledus; salūta testēšanas laboratorija - fosfora lampa, metāla skaidiņu dedzināšana);
    2. fizikas jomas profesijas (jaunu izgudrotu materiālu pielietošana - absorbenti, kosmosa materiālu izpētes laboratorija - nitinols, šķidrais slāpeklis, elektroierīču testēšanas laboratorija - elektrības indukcijas ierīces).
    "Es uzskatu, ka ķīmiķa darbs ir ļoti interesants - gan farmaceita, kosmetologa, būvnieka, pārtikas speciālista, gan skolotāja. Nodarbība apstiprināja manas domas par to, ka gandrīz jebkurā profesijā tiek pielietota ķīmija. Manuprāt, ir vērts veidot šādas nodarbības, lai paplašināt jauniešu redzesloku un mainīt domas par dažādām profesijām." (Enija Undīne Brakše, 10.b)
    "Ķīmijas zināšanas tiek plaši izmantotas dažādās nozarēs, piemēram, ēdienu un dzērienu pagatavošanā, pirotehnikā, kino specefektu veidošanā, medicīnā u.c. Bieži neapzinoties, mēs izmantojam ķīmijas stundās apgūtās zināšanas. Nodarbības laikā ar dažādiem interesantiem eksperimentiem - izmantojot dzelzs vati, sauso ledu, slāpekli un citas ķīmiskas vielas - tika parādīts, ka ķīmija nav garlaicīga zinātne. Šī nodarbība raisīja interesi par ķīmiju, kā savas nākotnes profesijas pamatu vairākiem skolēniem." (Līna Svarinska, 10.b)

"Profesiju DNS" 9. klasēm

    Projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros, 21. martā Ziemeļvalstu ģimnāzijas 9. klašu skolēni piedalījās karjeras pasākumā "Profesiju DNS".
    Paula Elīza Cera (9.b klase): "Profesiju DNS mums bija iespēja padziļināti iepazīt trīs profesijas: advokātu, fizioterapeitu un programmētāju. Katram profesijas pārstāvim mēs sagatavojām jautājumus, precīzāk, ''plusus'' un ''mīnusus''. Gan programmētājs, gan fizioterapeits, gan advokāts apstiprināja vai noraidīja apkopoto informāciju, izklāstot profesijas būtību un galvenos pienākumus. Pārstāvji bija sagatavojuši arī jautājumus, lai pārbaudītu mūsu zināšanas attiecīgajā profesionālā sfērā. Kopumā pasākums izvērtās ļoti labi, tika iegūtas jaunas zināšanas un nojausma par izanalizēto profesiju. Vēlreiz paldies profesiju pārstāvjiem par iespēju ieskatīties nākotnē!"

Par ĒNU DIENU 2018

    Kopš 2001. gada biznesa izglītības biedrība Junior Achievement Latvija (JA Latvija) īsteno karjeras izglītības programmu Ēnu diena.
    Šogad ēnotājus ar dažādām profesijām iepazīstināja 1542 ēnu devēji no visas Latvijas, kas ir par 17 % vairāk nekā 2017. gadā, kopumā piedāvājot 8044 vakances. Liela bija arī skolēnu interese par ĒNU DIENU - portālā www.enudiena.lv šogad reģistrējušies 49 000 potenciālo ēnotāju iepretim pagājušā gada 41 500 ēnot gribētājiem.
    Šogad pieprasītākās profesijas skolēnu vidū ir programmētājs (294 pieteikumi), ārsts (274), radio diktors (255), gaisa kuģa stjuarts (204), fizioterapeits (177), sabiedrisko attiecību speciālists (153), ugunsdzēsējs (146), arhitekts (132), jurists (130), neatliekamās medicīnas palīdzības ārsta palīgs (125).
     http://enudiena.lv/medijiem/

ĒNU DIENĀ 2018 piedalījās 300 Ziemeļvalstu ģimnāzijas skolēni.
    Pēc JA Latvija (Junior Achievement Latvija) datiem, mūsu ģimnāzija ir Top 10 aktīvāko skolu reitingā!
    ZVĢ aktīvākie "ēnotāji": 2C, 5A, 7C, 8A, 8C, 9A, 9C, 12C klases.

ZVĢ jauniešu - "ēnotāju" profesijas: interneta mārketinga speciālists,mākslas vingrošanas treneris, datortīklu administrators, daiļslidošanas treneris, loģistikas speciālists, pavārs, mobilo spēļu programmētājs, ģitārspēles skolotājs, pārdošanas menedžeris, ceļojuma konsultants, dzīvības apdrošināšanas speciālists, grāmatvedis - revidents, ārsts-pulmonologs, kamīnmeistars, fizioterapeits, karavīrs, mobilo aplikāciju izstrādātājs/uzņēmējs, māsa-anestēziste, mākslinieks-noformētājs, kapitāla un tirgus brokeris un dīleris, viesmīlis, psihologs, importa menedžeris, frizieris, policists, modele, kokapstrādes inženieris, zobārsts-protēzists, zobu higiēnists, fizioterapijas-akupunktūras speciālists, mūziķis, bibliotekārs, horeogrāfs, foto žurnālists, sporta žurnālists, tulks, izpletņlēkšanas instruktors, tiesu eksperts, bērnu ķirurgs, šefpavārs, muzeja krājuma vadītājs, šuvēja un izšūšanas meistare, finanšu speciālists, servisa meistars, ainavu arhitekts, zvērināts advokāts, maiznieks, loģistikas speciālists, sociālais darbinieks, kosmetologs, kuģa vadītājs, ekonomists, konditors, enerģētiķis, gids Zooloģiskajā dārzā,florists, informācijas korektors,…

Karjeras kabineta svētki

    Ja tu vari to izsapņot - tu vari to izdarīt! (Volts Disnejs)
    Piepildījās sapnis par karjeras kabinetu mūsu skolā!
    20. martā savas durvis no jaunā atvēra 202. kabinets - Ziemeļvalstu ģimnāzijas karjeras kabinets.
    Skolēniem, skolas darbiniekiem, vecākiem ir iespēja "iekāpt" profesiju kurpē, "atvērt" profesiju durvis, "izvēlēties" profesiju portfeli, pastaigāt pa karjeras kompasu, "stāstu stāstiem izstāstīt"…
    Uz tikšanos!
    Pedagogi karjeras konsultanti - Baiba Rubene, Santa Sīle, Vera Lapkovska.

Iepazīšanās ar izglītības aģentūru "Study Start"

    8. martā Ziemeļvalstu ģimnāzijā viesojās Sandra Umbrovska no izglītības aģentūras "Study Start". Tā ir aģentūra, kas palīdz latviešu studentiem uzsākt studijas Dānijas augstskolās. Sandra tikās ar mūsu skolas 11. un 12. klasēm, pastāstot par aģentūras darbību, savu pašas pieredzi, studējot Dānijā, kā arī izklāstot galvenās lietas, kas būtu jāzina, uzsākot dzīvi un studiju gaitas Dānijā. Tā kā vairāki no mūsu skolas skolēniem plāno savu izglītību turpināt Dānijā, šī lekcija bija vērtīga un noderīga.

RSU diena Ziemeļvalstu ģimnāzijā

    6. martā Ziemeļvalstu ģimnāzijā viesojās absolventi - RSU studentes Mona Ķīvīte un Līva Bērziņa. 12AB klases skolēni tika iepazīstināti ar augstskolas fakultātēm, studiju programmām, ārpus studiju aktivitātēm.
    Topošā bērnu ārste Anna Rudzroga mācījās ZVĢ no 1. līdz 9. klasei. Anna studēja RSU un Latvijas universitātē. 9AC klases skolēni uzzināja par RSU iestāšanas testu, skaidrāk likās ārsta profesijas specifika.

RTU Karjeras diena

    Ziemeļvalstu ģimnāzijas 10. A klases komanda 1. martā piedalījās RTU Karjeras dienā Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. 120 uzņēmumi no 27 dažādām nozarēm gatavi piedāvāja darba un prakses vietas jauniešiem.
    Pasākumu programma tika papildināta ar semināriem, kas veltīti karjeras tēmām.
    Lepojāmies ar mūsu jauniešiem, kuri tika finālā erudīcijas spēļu konkursā "Prāta spēles".
    "Pasākums bija ļoti interesants - mudināja domāt par profesionālo karjeru un atrast darbu nākotnei. RTU "Karjeras diena" man palīdzēja - es atradu to, ko vēlējos. Kopā ar RTU studentiem mūsu klases komanda piedalījāmies konkursā "Prāta spēles" un esam gandarīti par rezultātiem - ļoti labi atbildējām uz karjeras jautājumiem un tikām finālā!"
    Kārlis Rūdolfs Celmiņš 10.A kl.

24. Starptautiskā izglītības izstāde "Skola 2018"

    Projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros, no 23. līdz 25. februārim 120 Ziemeļvalstu ģimnāzijas skolēniem tika dota iespēja apmeklēt 24. Starptautisko izglītības izstādi "Skola 2018" Starptautiskajā Izstāžu centrā "Ķīpsalā" - nozīmīgāko izglītības notikumu Latvijā.
    8. - 9.; 11. - 12. klašu jaunieši ieguva informāciju par izglītības iespējām pēc pamatskolas un vidusskolas, par apmaiņu programmu iespējām un studiju kredītiem, klātienē vēroja profesionālo skolu audzēkņu paraugdemonstrējumus dažādās profesionālās jomās. 140 izstādes dalībnieki no 15 valstīm mudināja skolēnus domāt un pieņemt lēmumus par savu nākotnes profesiju, profesionālo jomu un izglītības iespējām Latvijā vai ārzemēs.

    Izstādes ietvaros Ziemeļvalstu ģimnāzijas SVC komanda piedalījās seminārā jauniešiem "Esi līderis".

Izaugsmes treneres Agitas Šmitiņas nodarbības "Ceļā uz sevi"

    Projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros, no 17. janvāra līdz 21. februārim 8. - 11. klašu skolēniem tika piedāvātas personīgās izaugsmes treneres Agitas Šmitiņas 10 nodarbības "Ceļā uz sevi" par sevis izzināšanu, mērķa izvirzīšanu un to sasniegšanu profesionālajā karjeras nākotnē.
    8. klašu skolēni praktiski mācījās izpētīt sevī, savus dotumus, talantus, izmantojot vadītājas izstrādāto metodi "Tava Pasaule".
    10. klašu skolēni praktiski mācījās izvirzīt savus nākotnes mērķus, sastādīt mērķu sasniegšanas soļus, izmantojot "Karjeras kompass" metodes elementus; veicot uzdevumus, attīstīs karjeras vadības prasmes.
    9. un 11. klašu skolēni mācījās praktiski pieņemt lēmumu par studiju vai profesijas izvēli. Grupas nodarbībā tika izmantota vadītājas izstrādātā metode "Tava izvēle". Ar kartiņu palīdzību, tika veicināta jauniešu saruna par profesionālo nākotni, kā arī tika aktivizēts pašnovērtēšanās un lēmumu pieņemšanas process.
    Nodarbība palīdzējā saprast, kādiem jābūt pirmajiem soļiem karjeras izvēlē, kā arī palīdzēja "visu sakārtot pa plauktiņiem". Vadītāja deva noderīgu informāciju par to, kur var meklēt atbalstu, ja neiesi pārliecināts savā karjeras izvēlē. Strādājot grupā, varējām diskutēt par to, kas ir vissvarīgākais un kā pēc iespējas ātrāk sasniegt savus mērķus. Nodarbības beigās es nonācu pie secinājuma, ka viss sākas ar pašizzināšanu un attīstību.
    Nodarbība ļoti noderīga nākotnes lēmumu pieņemšanai.
    Dana Marija Murova (11.a kl.)
    Nodarbība bija produktīva. Man ļoti patika iespēja strādāt ar kartītēm, uz kurām minētas darbības, kuras jāveic, lai iepazītu sevi un pieņemtu pareizo lēmumu. Sakārtojāt prioritātes vizuāli, kļuva skaidrāks, kā izzināt sevi un pieņemt apzinātu lēmumu par profesionālo nākotni. Paldies par iespēju!
    Elīza Kalniņa (11.a kl.)

Karjeras pēcpusdiena Rīgas Mūzikas internātvidusskolā

    15. februārī Ziemeļvalstu ģimnāzijas 5.- 8. klašu komanda piedalījās Karjeras pēcpusdienā Rīgas Mūzikas internātvidusskolā. Skolēniem bija iespēja ieskatīties šefpavāra, keramiķa, restorāna vadītāja, ārsta, menedžera un stjuarta profesijās. Jaunieši tika iepazīstināti arī ar visvecāko kosmētikas ražotni Eiropā - uzņēmumu "Dzintars".

Karjeras izglītības nodarbība "Meklējot sevi"

    15. janvārī Eiropas Savienības fonda projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0./16/I/001 ietvaros notika nodarbība "Meklējot sevi".
    12. a un 12. b klases skolēniem karjeras konsultante Jolanta Priede piedāvāja izmēģināt "Point of You" metodes elementus ar mērķi palīdzēt jauniešiem izzināt sevi, izvirzīt karjeras mērķus, pieņemt lēmumus par profesionālo nākotni; iemācīties palīdzēt sev un citiem risināt dažādas situācijas; sadarbojoties, attīstīt karjeras vadības prasmes.
    "Karjeras konsultantes Jolantas Priedes nodarbības bija ļoti interesantas un noderīgas, laiks paskrēja nemanot. Jolantas atraktivitāte un spilgtie dzīves piemēri aizrāva klausītājus. Mēs iemācījāmies definēt mērķi, apvienot darbu ar vērtībām un neticēt stereotipiem. Nodarbības palīdzēja izzināt sevi un motivēja rīkoties, jo "viss ir iespējams"!"
    Marija Dvorņikova (12.b klase)

ZVĢ absolvente iepazīstina ar studijām Lielbritānijā

    11. janvārī ģimnāzijā viesojās 2016./2017. m. g. absolvente Daniēla Skrastiņa - Lielbritānijas Coventry universitātes studente. 12., 11. un 10. klases klases skolēni "iekāpa" studenta kurpē. Vidusskolas skolēniem bija iespēja iepazīties ar Lielbritānijas augstākās izglītības sistēmu, universitātes fakultātēm un mācību programmām.

Karjeras izglītības darbnīcas

    9. janvārī Ziemeļvalstu ģimnāzijas 5. - 9. klašu skolēni, projekta "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs" Nr.8.3.5.0/16/I/001 ietvaros, piedalījās ZINOO centra karjeras izglītības darbnīcās: 5. klases - "Ceļojums kosmosā", 6. un 7. klases - "Zemestrīce", 8. un 9. klases - "Spēļu teorija".

Karjeras nedēļa 2017 Ziemeļvalstu ģimnāzijā

Izstāde "Paņem sev līdzi ceļā"

    Tradicionāli rudenī norisinājās Karjeras nedēļa. Ziemeļvalstu ģimnāzijas skolēni aktīvi piedalījās dažādos pasākumos gan skolā, gan ārpus tās.
    Mācību priekšmetu un klases stundās skolēni kopā ar skolotājiem vizualizēja sapņu profesijas, zīmēja amatnieku portfeļus, veidoja spēlēs par dažādām profesijām. 29.11. aktu zālē tika atklāta 1. - 12. klases skolēnu radošo darbu izstāde "Paņem sev līdzi ceļā".

Karjeras nedēļas 2017 pasākums "Profesiju sīrups" 4. klasēm

    23. novembrī 4.a klases komanda /Olga, Daniēla, Ance, Anete, Viktorija, Pauls un Emīls/ piedalījās Friča Brīvzemnieka pamatskolas rīkotajā karjeras dienu pasākumā "Profesiju sīrups". Šeit bērni iepazinās ar dažādām profesijām un varēja izmēģināt tajās darboties. Eksperts no mūsu skolas bija skolotāja Agnese Rudzroga. Viņa ļāva bērniem iejusties mākslinieka lomā, demonstrēja un ļāva katram izmēģināt gleznošanu ar karstu vasku-enkaustiku. Vēl varēja iepazīties ar pavāra, aktiera, interjerdizainera, saldumu pārdevēja, psihologa, fizioterapeita, mākslinieka (budēļu masku darināšanu), basketbola trenera, fitnesa trenera u.c profesijām.

Pasākums "Iespēju medības"

    24.11. Ziemeļvalstu ģimnāzijas vidusskolēnu komanda piedalījās karjeras pasākumā "Iespēju medības".
    Elizabete Meņģele: "Jaunieši varēja iepazīties ar profesionāļiem un sava darba meistariem, kuri deva ieteikumus karjeras izvēlē, kā arī pastāstīja savus veiksmes stāstus. Prezentācijas, īsas lekcijas un meistarklases deva noderīgu informāciju. Bija iespēja baudīt arī grupu Carnival Youth, kas iepriecināja publiku."

"Karjeras izglītības darbnīcas"

    28. novembrī 1.-4. klasēm notika pasākums "Karjeras izglītības darbnīcas"
    ZINOO sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti organizē karjeras izglītības darbnīcas - interaktīvas un izglītojošas nodarbības ar mērķi praktiski atspoguļot inženierzinātņu spektru un ieinteresēt jauniešus apgūt kādu no inženierzinātņu nozarēm.
    Nodarbību saturs saistīts ar studiju virzieniem Rīgas Tehniskajā universitātē un reizē informē jauniešus par studiju un karjeras iespējām.
    1. nodarbība "Gudrais plastilīns" - Gudrais plastilīns (ķīmiķis) - tiek sajauktas vairākas vielas, no kurām izveidojas plastilīnveida masa, kuru bērni pēc nodarbības var ņemt līdzi. Tika runāts par ķīmiķa, izgudrotāja u.c. profesijām.

    2. "Ūdens nodarbība". Ūdens attīrīšana (biologs) - ar visiem pieejamiem dabas materiāliem netīrs ūdens tiek attīrīts, veicot pētījumu par tā kvalitāti pirms un pēc attīrīšanas. Tika runāts par biologa, ķīmiķa u.c. profesijām.

    3. Būvniecības un arhitektūras nodarbība - "Zemestrīce". Mūsdienās, ceļot jaunas ēkas, tiek ļoti rūpīgi analizētas to konstrukcijas, lai tās spētu izturēt dažādus laika apstākļus, ugunsgrēkus un dabas katastrofas. Nodarbības laikā skolēni būvē torņus pēc dotajiem parametriem un pārbauda to izturību, simulējot zemestrīces sākšanos. Tika runāts par Arhitekta, celtnieka, būvinženiera u.c. profesijām.

    1.-4. klases sāks veidot savas "Profesiju ābeces".

"Profesiju sīrups" 9. klasēm

    Jau ceturto gadu Ziemeļvalstu ģimnāzija organizē "Profesiju sīrupu" 9. klašu Rīgas skolu skolēniem. 29.11. 8 skolu komandām bija iespēja ieskatīties policija darbinieka, tiesu eksperta, ergoterapeita, tērpu demonstrētāja, mākslinieka, sporta trenera, interjera dizainera un ugunsdzēsēja profesijās.
    Agrita Gavronska: "Pie policista bija iespēja uzvilkt policista formas tērpu, kā arī uzzināt daudz ko jaunu par policistu ikdienu, roku dzelžu un ieroču pielietojumu. Pie tērpu demonstrātora varēja iemācīties, kā pareizi staigāt pa mēli. Pie ugunsdzēsēja bija iespēja uzvilkt ugunsdzēsēja tērpu un uzzināt daudz ko jaunu par šo bīstamo profesiju. Pie tiesu eksperta bija iespēja analizēt un pētīt pirkstu nospiedumus. Pie mākslinieces bija iespēja uztaisīt "Ebru" tehnikā mākslas darbu. Pie interjera dizainera bija iespēja izkārtot un izveidot pašam savu istabu. Pie sporta trenera bija iespēja spēlēt gan basketbolu, gan volejbolu. Visbeidzot, pie ergoterapeita bija iespēja noklausīties, kā ārstē cilvēkus un kādus papildlīdzekļus izmanto."
    Pēc šī pasākuma visi bija priecīgi, kā arī ieguva jaunas zināšanas. Iespējams, kāds atrada savu sapņu profesiju.

Mācību centra "BUTS" apmeklējums

    7. - 9. klases skolēniem 8.11. un 6. 12. bija iespēja iepazīt dažādas profesijas mācību centrā "Buts".
    Kļaviņš Artūrs: "Interesanti likās auto darbnīca, kur var iemācīties remontēt auto, nobalansēt auto riepu, ko nozīmē uzraksti uz riepām un ko pēc tiem var pateikt. Varēja ieraudzīt, kā apmāca metinātājus un arī dažādus metināšanas veidus. Vēl varēja iepazīties, kas nepieciešams, lai kļūtu par pavāru vai konditoru un cik šīs profesijas prasa higiēnu. Ar ko puiši jau bija iepazinušies mājturības stundās, centrā ir pieejama kokapstrāde, kurā arī ietilpst restaurācija, kas, manuprāt prasa lielu pacietību un prasmi, un tas ir ļoti labi, ka BUTS šo piedāvā. Visbeidzot, interesanti vēl likās remontdarbi un iekšdarbi - flīzēšana, špaktelēšana u.c. ir arī pieejami mācību centrā, interesanti likās, kā izskaidroja, kā tiek veidotas reģipša arkas".
    Lubāne Luīze: "Mācību centrā mēs uzzinājām daudz, jaunas informācijas par profesijām visdažādākajās nozarēs, sākot no kokapstrādes līdz pat šūšanai. Visas mums parādītās profesijas bija interesantas, un katram sirsniņā palika kāda sev iemīļota profesija. Un pat ja neviena no profesijām sirdī neiekrita, tad vismaz kāda lielāka nojausma par nākotnes profesiju vai virzienu noteikti radās.
    Profesijas, kas bija vairāk tendētas uz meitenēm, bija šūšana un skaistumkopšana. Šūšanā mums parādīja telpu, kur to dara, un īsi izstāstīja par konkrēto profesiju un tās popularitāti Latvijā. Parādīja manekenus un pastāstīja par to lietojumu, kā arī izstāstīja, kā šuj drēbes. Pēc tam mūs aizveda uz frizētavas/skaistumkopšanas telpu un pastāstīja par šīm profesijām un arī, kur tās var pielietot ne tikai profesijas ziņā. Tā bija ļoti vērtīga pieredze mums visiem".

Rīgas Biznesa skolas semināri ģimnāzistiem

    28.10., 30.11. un 5.12. sadarbībā ar Tehniskās Universitātes Rīgas Biznesa skolu 11. -12. klašu skolēni piedalījās semināros "Sillicon Valley" un "Carrot Experience" ar mērķi attīstīt karjeras vadības un uzņēmējdarbības prasmes un iemaņas.

"Student Financial Support Fund" lekcija

    28.11. starptautiskā "Student Financial Support Fund" organizācija iepazīstināja 12. klases skolēnus ar mācībām ārzemēs un finansiālo atbalstu.