Latvijas Reitingi

ZVĢ jaunieši diskutē

    10. - 12. klašu skolēnu grupa viesojās Ķekavas vidusskolā uz jauniešu diskusiju "Vardarbība". Dienas sākumā skolēni iepazinās ar Ķekavas vidusskolas sākumskolas jaunuzceltajiem korpusiem, pēc tam devās uz skolas galveno ēku, kur tikās ar saviem vienaudžiem.Pēc savstarpējas iepazīšanās, jaunieši sadalījās grupās un diskutēja par visnotaļ aktuālu tēmu jauniešu vidū. Darbojoties grupās, viņi centās rast atbildes uz jautājumiem: "Kas ir vardarbība?", "Vardarbības izpausmes, kā to pamanīt?", "Kādu ietekmi uz cilvēku atstāj dzīve vardarbīgā vidē?", "Ko darīt, lai situāciju mainītu?" u.c. Pasākuma noslēgumā darba grupas prezentēja paveikto. Viens no jauniešu secinājumiem pēc diskusijas - nebūt vienaldzīgam; ir pietiekamas prasmes cīnīties pret vardarbību, taču ir jābūt vēlmei to darīt.

    10.b klases 9 skolēnu grupa (Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas komandas dalībnieki) piedalījās diskusijā "ES. ES ESMU. ES ESMU LATVIJA UN EIROPA." Tās laikā Rīgas skolu 100 jaunieši, Latvijas nākotnes veidotāji, diskutēja par vērtībām, par katra indivīda iesaistīšanos dzīves uzlabošanā, par inovācijām. Pasākuma moto: "Pēdas veido taciņu un, taciņām saplūstot, veidojas ceļš uz tādu nākotni, kādā ikviens vēlamies dzīvot!"

    Skolēnu Vadības centra (SVC) pārstāves Sāra, Marta, Roberta un skolēnu pašpārvaldes koordinatore Daiga Ruhmane piedalījās Rīgas Skolēnu domes (RSD) rīkotajā konferencē "Skolēnu pašpārvalde šodien un rīt", kura notika Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Konference tika organizēta, lai jaunieši savstarpēji dalītos ar skolēnu pašpārvalžu darbības labās prakses piemēriem, kā arī veidotu izpratni par pašpārvalžu lomu skolās. Ikvienam dalībniekam tika dota iespēja apmeklēt kādu no piecām darba grupām, kurās diskutēja par efektīviem risinājumiem skolēnu pašpārvalžu ilgtermiņa attīstības veicināšanā un pasākuma noslēgumā visi piedalījās interaktīvā paneļdiskusijā.