Latvijas Reitingi

Bērnu rakstniecei un māksliniecei Margaritai Stārastei – 106

    3. februārī 1. klašu skolēni svinēja Margaritas Stārastes 106. dzimšanas dienu.

Tikšanās ar sāmieti Ravdnu Karitu Eiru

    5. decembrī par sāmu kultūras īpatnībām lekcijā "Mana dzimtā zeme. Sāmu stāsti" stāstīja Ravdna Karita Eira, kura ir dzejniece, stāstiniece, dziesmu un lugu autore no Lapzemes.
    Lekciju apmeklēja 10.A, B un 12. klašu norvēģu valodas grupas.

Laipni lūgti Ziemeļvalstu literatūras nedēļā!

    Šogad Ziemeļvalstu biedrība svin simtgadi. Lasīšanai izvēlētās grāmatas vieno temats Ziemeļvalstu svētki, kas aicina klausītājus piedalīties literārās svinībās, piedzīvojot rakstītā vārda burvju spēku. Pepija svin dzimšanas dienu mūs aicina uz ballīti Villekulas villā. Grāmatas varone no Sofijas pasaule savu dzimšanas dienu svinēs dārza ballītē, bet pieaugušos aicina Babetes mielasts pie bagātīga franču dzīru galda.
    Ar savu klātbūtni piedalīsimies brīnišķīgos svētkos, ko svinēsim par godu Ziemeļvalstu biedrības Dānijā, Norvēģijā un Zviedrijā simtgadei!

    Mājā Vistas kāja kopā ar Pepiju Garzeķi dzimšanas dienu svinēja:
    1.B klase ar savu audzinātāju Līgu Kauliņu un pārējās sākumskolas klases;
    7.B 2. grupa, 8.A, 5.C un 6.A klases ar savu literatūras skolotāju Santu Sīli;
    5.D klase ar savu literatūras skolotāju Aiju Rozenkopfu.

Paldies!

Uz tikšanos!

    Kā jau katru gadu, Ziemeļvalstu literatūras nedēļu atzīmēja arī ģimnāzijas klases. Visi skolēni svinēja Pepijas dzimšanas dienu, gatavojot cienastu, dekorējot klasi, gatavojot apsveikumus, mācot cits citam Ziemeļvalstu rotaļas un jaukā gaisotnē lasot visiem tik labi zināmo grāmatu par Pepiju Garzeķi piecās valodās.

    4.a klase ar cītīgi lasīja Pepijas dzimšanas dienu, prognozēja un izveidoja Pepijas jūrnieku cepurītes, lai varētu kārtīgi to nosvinēt, kā arī zīmēja Pepijas dzimšanas dienu!

Dzejas stundas 1. klasēm skolas lasītavā 12. septembrī

Tikšanās ar somu ilustratori Annu Sailamā

    10. septembrī mūsu skolā viesojās vizuālu stāstu stāstniece, ilustratore un mākslas pasniedzēja Anna Sailamā no Somijas. Viņa tikās ar 3.a klases un 12. klašu somu un dāņu grupu skolēniem, lai radošajās darbnīcās veidotu komiksus.
    Paldies par šo tikšanos sakām Sanitai Muižniecei, komiksu "kuš!" izdevniecības vadītājai un Ziemeļvalstu Ministru padomes birojam Latvijā un personīgi Ievai Hermansonei.

Pasākums sākumskolā "Māksliniecei un rakstniecei Mārai Cielēnai - 65"

    29. maijā dzejniece un rakstniece Māra Cielēna svin 65. dzimšanas dienu. Kā pati dzejniece raksta: "Man patīk rakstīt - tāpat kā peldēties ezerā, sēdēt pie ugunskura, klīst pa svešām, skaistām pilsētām, domāt, iztēloties, sapņot."
    Sākumskolas 3.B un 3.D klases skolēni ar savām klases audzinātājām iepazinās ar dzejnieces devumu bērnu literatūrā un izspēlēja vienu dzejoli no grāmatas Krupītes kurpītes.

Čaklāko lasītāju sveikšana

Ziemeļvalstu literatūras nedēļa

 

    Novembris kā vienmēr ielūdz bērnus, jauniešus un pieaugušos uz jauniem kopīgiem literārajiem piedzīvojumiem.
    Šogad Ziemeļvalstu literatūras nedēļas tēmā Varoņi Ziemeļvalstīs lasītāji satika tēlus no Ziemeļvalstu literatūras.
    Sākumskolas mazie lasītāji un 5. A klase Rīta stundā noklausījās fragmentu no zviedru Elīasa un Agneses Volundu sarakstītās grāmatas Supervaroņu rokasgrāmata. Savukārt, 10. klašu skolēni ar savām norvēģu,dāņu, zviedru, somu valodas skolotājām piedalījās pasākumā, kurā klausījās fragmentus no norvēģu rakstnieka Sīmona Strangera grāmatas Tie, kuru nav. Pēc noklausīšanās jaunieši izveidoja un prezentēja sava supervaroņa tēlu.

Fēru salu rakstniece Rāhēle Helmsdāla Ziemeļvalstu ģimnāzijā

9. oktobrī Ziemeļvalstu ģimnāzijā viesojās rakstniece Rāhēle Helmsdāla no Fēru salām. Sākumskolas 4.b klases skolēni piedalījās rakstnieces veidotajā radošajā darbnīcā, lasīja grāmatu un gatavoja katrs savu briesmonīti no viņas sarakstīto bērnu grāmatu sērijas par Briesmonīšiem.
    Pēc tam rakstniece tikās ar skolēniem, kuri apgūst dāņu un norvēģu valodu. Viņa parādīja prezentāciju par Fēru salām, un skolēni ar interesi uzdeva dažādus jautājumus.
    Esam pateicīgi Ziemeļvalstu Ministru padomes birojam Latvijā, īpaši Ievai Hermansonei, par šo brīnišķīgo iespēju.

Dzejnieks - pavasaris. Imants Ziedonis

Godinot tautā iemīļotā dzejnieka Imanta Ziedoņa piemiņu, sākumskolas 4.c klase ar skolotājām Aiju Treiju un Līgu Černooku piedalījās bibliotekāru sagatavotā, dzejnieka literārajam veikumam veltītā, radošā nodarbībā "Krāsainas pasakas".

Čaklāko grāmatu lasītāju godināšana

26. aprīlī skolas lasītavā notika 1.-4. klašu un 5.-10. klašu skolēnu čaklāko lasītāju godināšana, piedaloties arī skolas direktorei Ingai Landei.

Dāņu rakstnieks Kristians Bangs Foss viesojas Ziemeļvalstu ģimnāzijā

23. februārī Ziemeļvalstu ģimnāzijā viesojās dāņu rakstnieks Kristians Bangs Foss, kura romāns "Nāve brauc ar Audi" (jeb dāņu valodā - "Døden kører Audi") nule kā iznākusi latviski. Rakstnieks tikās ar mūsu skolēniem un pastāstīja gan par pašu grāmatu, gan rakstniecības procesu un ar to saistītiem jautājumiem, gan arī to, ar kādu automašīnu pārvietojas viņš pats. Kā rakstnieks ierakstīja arī skolas viesu grāmatā, viņš bija ļoti iepriecināts tikties ar ieinteresētiem skolēniem un svešā valstī dzirdēt jautājumus lieliskā dāņu valodā.

Video--->

Ārijai Elksnei - 90

Par rozi pļavas puķu vidū
    Nav Laima lēmusi man būt.
    Mans mūžs tāds pats kā tūkstoš citu,
    Kas sīkumos un steigā zūd.
    /Ā. Elksne/

7. februāra rītā skolas bibliotēkas lasītavā skanēja dzeja. To lasīja skolotājas, pieminot dzejnieci Āriju Elksni, kurai apritētu 90 gadi.

Margaritai Stārastei - 104

    2. februārī skolas lasītavā notika rakstnieces un mākslinieces Margaritas Stārastes dzimšanas dienas svinības 1. klašu skolēniem. Bibliotekāre Inita Lūka pastāstīja bērniem par rakstnieci, viņas raženo darba mūžu un iepazīstināja ar dažām no aptuveni 100 autores grāmatām. Noslēgumā varēja noskatīties animācijas filmu "Sārtulis", kas tapusi pēc Margaritas Stārastes stāsta motīviem. Šī animācijas filma vēsta par krāsu zīmuļa piedzīvojumiem ārpus pasaku grāmatas.

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa Ziemeļvalstu ģimnāzijā

No 13. - 19. novembrim Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs notiek Ziemeļvalstu lasījumi.

Šī gada nedēļas tēma ir Ziemeļu salas.

Mūsu skolā nedēļa iesākās ar Rītausmas stundas pasākumu sākumskolas 3.B klasē. Mazie pirāti noklausījās fragmentu no somu rakstnieka Mauri Kunnasa Bagātību sala (Roberts Lūiss Stīvensons) klasiskā pirātu stāsta jauno pārstāstu un izspēlēja pirātu dzīvi uz salas.

Rītausmas stundas pasākums 3.C klasē.

... 
  Somijā dzīvojošās zviedrietes Marijas Turtšaninovas grāmatas Marēsi. Sarkanā klostera hronikas fragmentu lasītavā 14. novembrī klausījās 9.A klases skolēni un klases audzinātāja Santa Sīle. Jaunieši lasīja cits citam priekšā. Pēc fragmentu noklausīšanās izvērsās diskusija - vai literatūra var pastāstīt kaut ko par mūsu lomām ikdienas dzīvē un sabiedrībā? Kurā gadsimtā risinās notikumi grāmatā? Vai kaut kas līdzīgs notiek arī šodien?

Lai pārbaudītu savas zināšanas par Ziemeļvalstīm, visa klase (grupu darbs) atbildēja uz viktorīnas jautājumiem Cik labi tu pazīsti Ziemeļvalstis?
... 

Tikšanās ar somu rakstnieci Johannu Sinisalo un tulkotāju Maimu Grīnbergu

Ar somu rakstnieci Johannu Sinisalo un tulkotāju Maimu Grīnberguskolas lasītavā 14. novembrī tikās 10.-12. klašu skolēni.

Tikšanās ar islandiešu rakstnieku Sjounu

Ar islandiešu rakstnieku Sjounu un viņa grāmatas "Ēnu lapsa" tulkotāju Denu Dimiņu skolas lasītavā 1. novembrī tikās 11.a un 12.a klases skolēni. Rakstnieks lasīja fragmentu no grāmatas, īsumā pastāstīja par sevi un savu radošo darbu, noslēgumā tika dota iespēja uzdot jautājumus.

Tikšanās ar norvēģu komiksu autori Mari Kanstad Johnsen

14. septembra priekšpusdienā skolēniem, kuri mācās norvēģu valodu, bija iespēja tikties ar mākslinieci, iepazīt viņas darbus un uzdot jautājumus.

Dzejas stunda 1. klasēm

Bērnu grāmatu pasākumi

    8. septembrī notika divi skaisti pasākumi kā mīlestības apliecinājums grāmatām, kuros piedalījās arī mūsu skolas skolēni.
    LU Botāniskā dārza Šķūnī notika bērnu dzejas diena Es nesaprotu, ka nevar būt - man grāmatās viss var būt, kurā atvēra 2017. gada dzejas gadagrāmatu bērniem Garā pupa. Gadagrāmata ir Dzejas dienu sveiciens bērniem.
    Nodaļā Sākums publicēti bērnu radošie darbi - izsludinātā bērnu dzejas konkursa 42 dalībnieku veiksmīgākie dzejoļi. Šajā nodaļā var izlasīt 6.A klases skolnieka Krišjāņa Cera dzejoli (sk. Aija Rozenkopfa).    Apsveicam !!!

    Uz tikšanos ar bērnu rakstnieku un ilustratoru Jākobu Vegēliusu no Zviedrijas LNB telpā 15+ M stāvā devās skolēnu grupa no astotajām klasēm. Bija iespēja ne tikai klausīties un uzdot jautājumus rakstniekam, bet turpat noskatīties zviedru filmu bērniem Tsatsiki, tētis un olīvu karš. Zviedrijas vēstniece Latvijā skolas bibliotēkai uzdāvināja rakstnieka sarakstīto piedzīvojumu romānu Kapteiņa pērtiķis.

Tikšanās ar somu rakstnieci Emmi Iterantu

Zviedru rakstnieks Henriks Tamms Ziemeļvalstu ģimnāzijā

    15. novembra rītā mūsu skolā viesojās zviedru rakstnieks Henriks Tamms (Henrik Tamm) triju grāmatu par NindzjuTimiju autors, kurš ir arī koncepta dizainers Holivudā un atveidojis lielisko Šreka un Nārnijas pasauli, kā arī daudzas citas animācijas filmas. 4.klašu skolēni bija sagatavojuši nelielu priekšnesumu un skaistu plakātu. 12.klases skolniece Mona Ķīvīte rakstnieku sveica zviedru valodā un nedaudz pastāstīja par mūsu skolu.Rakstnieks pastāstīja par sevi un savu darbu. Visi klātesošie un īpaši Bērnu žūrijas lasītāji (5.-8. klase) autoram uzdeva jautājumus un noslēgumā varēja iegūt autogrāfus. Pasākums notika Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas ietvaros.
    Paldies visiem, kas atbalstīja un piedalījās jaukajā pasākumā!

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa

    Jau trešo gadu Ziemeļvalstu ģimnāzijas 10. klašu skolēni Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas ietvaros piedalījās īpašā 10. klasēm rīkotajā rīta stundā. Šī gada tēma - Nākotne Ziemeļvalstīs. 16. novembra rītā visi mūsu skolas 10. klašu skolēni sapulcējās konferenču zālē, lai noklausītos šī gada projekta izvēlētos literatūras fragmentus, apspriestu šī gada tēmu un veidotu laika kapsulu.
    Skolēni valodu grupās bija sagatavojuši prezentācijas par klimatu un nākotni, par pamatu ņemot četrus elementus - uguni, ūdeni, zemi un gaisu. Kā mēs dzīvojam šodien? Kā dzīvosim nākotnē? Ko mēs darām, lai nākotnē saglabātu vidi un dzīvotu labāk? Ko vēl mēs varam darīt? Par šīm tēmām katra grupa bija izveidojusi prezentāciju un dalījās ar pārējiem savās domās. Zviedru valodas grupa stāstīja par zemi un ekoloģiju, norvēģu valodas grupa - par uguni un naftas ieguvi, dāņu valodas grupa - par gaisu un vēja enerģijas iegūšanu, bet somu valodas grupa - par ūdeni un tā izmantošanu Somijā.

    Tā kā šī gada tēma bija Nākotne Ziemeļvalstīs, tad pasākuma otrajā daļā skolēni veidoja laika kapsulas. Katra no valodu grupām rakstīja zīmītes sev nākotnē un ievietoja laika kapsulā priekšmetus, kas, viņuprāt, raksturo šodienu Latvijā, Ziemeļvalstīs un Ziemeļvalstu ģimnāzijā - laika kapsulās nu atrodas gan zīmītes, gan mobilā telefona austiņas, gan tās dienas autobusa biļetes, sīknauda, cepumi un pat kāds vecāks mobilais telefons! Tās aizvākotas glabāsies skolas muzejā, un tiks atvērtas 2021. gadā - skolas 30 gadu jubilejas gada Ziemeļvalstu ģimnāzijas salidojumā, kad šī gada 10. klases skolu jau būs beigušas.
    Paldies visiem iesaistītajiem par lielisko trešdienas priekšpusdienu!

    14. novembrī sākumskolas klases Ziemeļvalstu bibliotēkas nedēļas ietvaros lasīja norvēģu rakstnieka Stīana Hola grāmatu "Gārmana vasara" ar brīnišķīgām ilustrācijām. Paldies skolotājām Aijai, Dacei, Līgai Č., Andai, Agnesei, Ļudmilai, Baibai A.,Olgai!

Tikšanās ar islandiešu rakstnieci Oidiru Avu Olafsdotiru

    28. septembrī skolas lasītavā 12. klašu skolēni un skolotāji tikās ar islandiešu rakstnieci (romāna "Astoņu ziedlapu roze" autori) Oidiru Avu Olafsdotiru un tulkotāju Denu Dimiņu.
    Daži fotomirkļi.

Čaklāko 1.-4. klašu lasītāju sveikšana

    28. aprīlī skolas bibliotēkas lasītavā tika aicināti 1.-4. klašu skolēni, kuri ir visčaklākie bibliotēkas apmeklētāji un lasītāji.

Skolas bibliotēkā viesojas somu rakstniece Roza Liksoma

    3. decembrī mūsu skolas bibliotēkā viesojās somu rakstniece Roza Liksoma, tulkotāja Maima Grīnberga, izdevniecības Zvaigzne ABC projektu vadītāja Una Orinska, Anne Malmstroma no Biedrības Norden un Brigita Urmanaite no Ziemeļu Ministru padomes biroja Lietuvā. Pasākumu vadīja somu valodas skolotāja Zane Lange un pasākuma sagatavošanā iesaistījās bibliotekāre Zinta Paula.

    Rakstniece pastāstīja par savu radošo darbu un labprāt atbildēja uz 10. klašu skolēnu jautājumiem. 12. klašu skolnieces nelielā priekšnesumā nodziedāja somu tautas dziesmas. Paldies izdevniecībai Zvaigzne ABC par uzdāvinātajām grāmatām!

    Paldies Ziemeļu Ministru padomes birojam Latvijā un personīgi padomniecei Ievai Hermansonei par iespēju tikties ar rakstnieci un sagādātajiem saldumiem pasākuma dalībniekiem.

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa

    Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 19. reizi, Latvijā - 18. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana u.t.t.

    Arī mūsu skolas bibliotēka šajā projektā piedalās jau 19. reizi.

    Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata.

    Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas tēma ir Draudzība Ziemeļos.

    Neliels ieskats mūsu skolas pasākumos bibliotēku nedēļā.

  

  

  

Vairāk informācijas skatīt šeit--->

Dzejas stunda Kamēr āboli dārzā būkšķina

  Ābolīti sarkano
  Ieripinu somā-
  Ja man blakus sēdēs Toms,
  Pusi došu Tomam.
    (Inese Zandere)

    Septembris ir brīnišķīgs laiks, kad vēl var noķert siltos saules starus pēdējās atvasaras dienās un var jau sākt lasīt krāsainās kļavu lapas un brūnos kastaņus, un klāt ir arī ikgadējās Dzejas dienas.

    4. septembrī uz Dzejas stundu skolas lasītavā tika aicinātas visas pirmās klases ar savām klases audzinātājām. Pasākumā bibliotekāres stāstīja par to, kas ir dzeja, dzejnieks un Dzejas dienas un kāpēc cilvēki tās svin. Tad sekoja dzejoļu lasīšana. Bērni varēja paši līdzdarboties. Ir prieks, ka bērni zina un taujā tieši pēc tiem dzejolīšiem, kurus lasījām šajā stundā.

    Paldies skolotājām Diānai Stabrovskai, Katrīnai Šultei, Līgai Kauliņai, Janīnai Ozoliņaiun Līgai Černookai par ieinteresētību!

  

  

  

  

  

  

Jauns dāvinājums skolas bibliotēkai

    28. aprīlī sadarbībā ar Zviedrijas Karalistes vēstniecību un Zviedru institūtu Ziemeļvalstu ģimnāzijā tika atklāta ceļojošā izstāde Zviedru kriminālromānu ainas, kuru papildināja arī mūsu skolas bibliotēkas grāmatas - zviedru kriminālromāni un Ziemeļvalstu tulkotā literatūra.

  

    Izstādi atklāja Zviedrijas Karalistes vēstnieks Latvijā V.E. Henriks Landerholms. Pasākumā piedalījās arī Zviedrijas Karalistes vēstniecības informācijas un projektu koordinatore Gaļina Aizvakara un pārstāvji no Zviedru institūta Mikaēls Skūglunds un Katarīna Holmēna.

  

    Pēc izstādes atklāšanas izdevniecības Zvaigzne ABC pārstāve Una Orinska stāstīja 9.-10.klašu skolēniem par izdevniecības tulkoto un publicēto ziemeļvalstu literatūru. Tulkotāja, Ziemeļvalstu ģimnāzijas absolvente, Anete Kona iepazīstināja skolēnus ar tulka darbu izdevniecībā, savu pieredzi tulkojot no somu valodas, tādējādi mudinot skolēnus apgūt svešvalodas.

  

    Gan Zviedrijas Karalistes vēstnieks, gan izdevniecība Zvaigzne ABC pēc pasākuma skolas bibliotēkai dāvināja ziemeļvalstu autoru grāmatas.
    Ar dāvinātajām grāmatām iespējams iepazīties skolas bibliotēkā.

    Skolas bibliotēkai dāvināto grāmatu saraksts:

      Larss Pēters Fredēns - Baltijas brīvības ceļš un Zviedrijas diplomātija 1989-1991

      Larss Pēters Fredēns - Atgriešanās

      Stīgs Lārsons - Meitene ar pūķa tetovējumu

      Stīgs Lārsons - Meitene, kas spēlējās ar uguni

      Stīgs Lārsons - Meitene, kas izpostīja sirseņu pūzni

      Jūnass Jūnasons - Simtgadnieks, kas izkāpa pa logu

      Jūnass Jūnasons - Analfabēte, kas prata rēķināt

      Jū Nesbē - Doktora Proktora purkšķu pulveris

      Jū Nesbē - Doktora Proktora Laika vanna

      Rūse Lāgerkranca - Mana laimīgā dzīve

      Rūse Lāgerkranca - Mana sirsniņa lēkā un smejas

      Sinika Nopola - Tā stunda ir situsi, Risto Reperi!

      Sinika Nopola - Risto Reperis un šausmīgā desa

      Sofi Oksanena - Kad pazuda dūjas

      Anderss De La Mote - [geim]

Dāņu rakstniekam Hansam Kristianam Andersenam - 210

    2. aprīlī uz skolas lasītavu bibliotekāres aicināja 5. klašu skolēnus, lai svinētu dāņu izcilā rakstnieka Hansa Kristiana Andersena 210. dzimšanas dienu un Starptautisko bērnu grāmatu dienu. Skolēniem tika sniegts neliels ieskats H.K. Andersena biogrāfijā un visi ar interesi noklausījās pasaku no portāla www.pasakas.lv aktrises Ingrīdas Andriņas lasījumā. Pasākumā piedalījās arī skolas dāņu valodas pasniedzēja Daiga Brasliņa, kura bērnus uzrunāja dāniski, pastāstot par rakstnieku nedzirdētus faktus un uzdāvinot bibliotēkai galda spēli par H.K. Andersena pasakām. Paldies par šo jauko dāvinājumu!

    Noslēgumā katrā klasē tika sumināti čaklākie bibliotēkas apmeklētāji - grāmatu lasītāji.
    5. A    1.v. Ginters Leo Buklovskis
               2.v. Ralfs Valdis Driba
               3.v. Atis Bethers
    5. B    1.v. Daniela Rubcova
               2.v. Elizabete Dombrovska
               3.v. Elizabete Visocka
    5. C    1.v. Daniela Vītola
               2.v. Paula Purava-Čača
               3.v. Daniela Klēra Šildere
    5. D    1.v. Roberts Novickis
               2.v. Marks Vilcāns
               3.v. Aleksandrs Mucenieks

  

  

  

  

Kas ir Latvijas kultūras kanons?

    26. februārī 5.a klases skolēni devās uz skolas lasītavu, lai uzzinātu, kas ir Latvijas kultūras kanons (KiKK). Šajā stundā par tautas tradīcijas vērtībām stāstīja bibliotekāre Inita Lūka.

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Jauns dāvinājums skolas bibliotēkai

    Latvijas Zinātņu akadēmija nesen izdevusi četru sējumu akadēmisko rakstu krājumu "Latvieši un Latvija" un dāvina pa vienam krājuma komplektam katrai Latvijas ģimnāzijai.
Sīkāk par krājumu: Akadēmiskie raksti "Latvieši un Latvija" četros sējums ir plašākais krājums par šo tēmu, kāds jebkad Latvijā izdots. Rakstu autori ir Latvijas vadošie zinātnieki un speciālisti. Krājumā izmantotas jaunākās arheoloģiskās liecības, nepublicēti arhīvu un krātuvju materiāli, kā arī latviešu un ārzemju autoru jaunākās publikācijas.
1. sējums apkopo un analizē no mūsdienu zinātnes viedokļa baltu tautu - latviešu senču valodu, folkloru, mitoloģiju un etnogrāfiju.
2. sējumā autori aplūko Latvijas valstiskuma pirmos aizmetņs, analizē Latvijas nācijas un valsts veidošanās procesus. Uzmanība pievērsta Latvijas valsts pastāvēšanas problēmām un divu okupāciju nodarītajam ļaunumam.
3. sējumā no dažādiem aspektiem analizēta atjaunotā Latvijas valsts tās pastāvēšanas nepilnajā gadsimta ceturksnī.
4. sējums veltīts latviešu izglītības, zinātnes un kultūras procesu analīzei un to mijiedarbībai ar citu tautu kultūrām.

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa Ziemeļvalstu ģimnāzijā

    Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas "Troļļi Ziemeļos" atskaņas. Paldies visiem skolēniem un skolotājiem, kuri aktīvi piedalījās nedēļas pasākumos.

    Bibliotekāres
    Inita un Zinta

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa

    Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 18. reizi, Latvijā - 17. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.

    Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata.

    Un Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa var sākties!

    Šogad Nedēļa notiek no 10. - 16. novembrim un pirmdiena, 10. novembris, ir lielā lasīšanas diena. Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļai ir trīs kopējie lasījumi - Rīta stunda pašiem mazākajiem lasītājiem, Krēslas stunda pieaugušajiem, kā arī jau otro gadu tiek piedāvāts lasījums pusaudžiem.

Vairāk informācijas skatīt šeit--->