Latvijas Reitingi

Zemgales priekšpilsētas un Kurzemes rajona Ziemasvētku ieskaņas koncerts Ziemeļvalstu ģimnāzijā

    Ar Lūcijas dienas, kuras tradīciju skola ir pārņēmusi no Zviedrijas, dziesmas skanējumu Ziemeļvalstu ģimnāzijas vokālā ansambļa izpildījumā 13. decembrī sākās Pārdaugavas zēnu koru Ziemassvētku ieskaņas koncerts, kurā piedalījās Āgenskalna sākumskolas (diriģente M. Rozenberga), Rīgas Mūzikas internātvidusskolas (diriģents D. Soste), Ziemeļvalstu ģimnāzijas (diriģente S. Vitkovska), Rīgas Imantas vidusskolas (diriģents E. Grāvītis) un Ķekavas vidusskolas (diriģente M. Lagzdiņa) zēnu kori.
    Sirsnīgi, mīļi un atraktīvi kori dziedāja komponistu A. Altmaņa, D. Robules, M. Lasmaņa, I. Arnes u. c. dziesmas, izmantojot dažādus mākslinieciskus izteiksmes līdzekļus, lai savu priekšnesumu padarītu skanīgāku un interesantāku. Koncerta nobeigumā kopkoris izpildīja J.A.P. Šulca dziesmu "Jūs, bērniņi, nāciet" un F. Grūbera "Klusa nakts, svēta nakts" diriģentu E. Grāvīša un D. Sostes vadībā, koncertmeistare Ilze Arne.
    Kā Ziemassvētku sveiciens visiem koncerta dalībniekiem un klausītājiem lai skan zēnu koru diriģentu un komponistes I. Arnes novēlējumi:
    "Lai ikdienā spējam prieku rast, lai spēka pietiek un radošas idejas, ko piepildīt!"( M. Rozenberga)
    "Lai Jums sirds siltuma pilni un labestīgi svētki! Esiet kopā ar saviem mīļajiem cilvēkiem un ģimeni." (D. Soste)
    "Lai vienmēr ir balts sniegs un baltas domas! Ticam labajam, baltajam un spožai cerībai." (S.Vitkovska)
    "Lai nepietrūkst cerības, ticības un mīlestības šajos 2018. gada Ziemassvētkos!" (Komponiste I. Arne)
    "Miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts!" (E. Grāvītis).

    Paldies Ziemeļvalstu ģimnāzijas administrācijai un diriģentei S. Vitkovskai par sirsnīgu un viesmīlīgu koru dziedātāju uzņemšanu Pārdaugavas zēnu koru Ziemassvētku ieskaņas koncertā!

    Materiāls no www.intereses.lv.